Strona główna » Odpowiedzi i pytania o oczyszczaczo-nawiliżacze

Odpowiedzi i pytania o oczyszczaczo-nawiliżacze

Jaka jest wydajność w litrach pary na dobę nawilżacza Venty?

Wydajnościowo urządzenie zostało tak zaprojektowane, że przy użytkowaniu w warunkach domowych przy temp. 21-23oC cała pojemność basenu z wodą, ulega odparowaniu w ciągu doby. Tak więc najmniejszy model Venty (LW14) nawilża poprzez odparowanie 4,5 litra wody/dobę utrzymując wilgotność rzędu 50-55%.
 

Jaka jest skuteczność oczyszczania w procentach?

Urządzenie zatrzymuje do 95% tzw. biologicznej frakcji kurzu i do 75% mechanicznej frakcji kurzu.

 

Kiedy najlepiej używać Ventę?

Zależy to od potrzeb indywidualnych. Ponieważ Venta jest urządzeniem energooszczędnym, koszty zużycia prądu są bardzo niskie nawet gdy używamy jej 24 godziny na dobę.

 

Jaki poziom wilgotności możemy uzyskać i jak często należy uzupełniać wodę?

W zależności od warunków uzyskamy 40-55% wilgotności względnej. Czynniki wpływające na poziom wilgotności to: ogrzewanie/chłodzenie, rozkład mieszkania i jego wyposażenie, cyrkulacja powietrza i ilość wody w urządzeniu. W przesuszonych pomieszczeniach przez pierwsze dni użytkowania zaobserwujemy wzmożone odparowywanie wody czemu może towarzyszyć niższy poziom wilgotności.

 

Gdzie najlepiej ustawić Ventę?

Venta powinna stać na podłodze w najbardziej centralnym miejscu. Ustawienie musi umożliwiać przepływ powietrza przez urządzenie. Pamiętajmy zatem o zachowaniu odległości 0,5 m od ściany pokoju.

 

Czy otwarte okna i drzwi zewnętrzne wpływają na efektywność pracy Venty?

Urządzenie pracuje najskuteczniej w pomieszczeniach zamkniętych - podobnie jak klimatyzacja! Drzwi wewnętrzne mogą zostać otwarte - poprawi to wymianę powietrza między pokojami.

 

Czy poziom wody w zbiorniku może przekroczyć osie walców?

Nie stanowi to problemu. Basen może pomieścić 10 l wody (LW44). Skuteczność urządzenia jest tylko trochę niższa przez pierwsze godziny. Pamiętaj: im większa powierzchnia czynna walców, tym wyższa skuteczność nawilżania i oczyszczania.

 

Czy niezbędne jest stosowanie bioabsorbera?

Tak. Bioabsorber zapobiega gromadzeniu się twardych i trudnych do usunięcia osadów mineralnych - łatwo je potem wypłukać przy wymianie wody. Dodatkowo bioabsorber wzmaga skuteczność urządzenia tworząc na walcach warstewkę wody (zamiast "zroszenia"), dzięki czemu wykorzystuje każdy cm2 powierzchni czynnej walców. Bioapsorber eliminuje także nieprzyjemne zapachy.

 

Co się stanie gdy woda wyparuje całkowicie, a urządzenie pracuje nadal?

Związany bioabsorberem brud i kurz z powietrza pozostaje na dnie zbiornika. Urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu, ale nawilża i oczyszcza tylko gdy jest w nim woda.

 

Czy musimy dodać bioabsorber po całkowitym wyschnięciu zbiornika?

Nie, ponieważ składniki bioabsorbera są nielotne i pozostają w urządzeniu w postaci suchej substancji. Wystarczy nalać świeżej wody by rozpuścić aktywny bioabsorber. Jedna dawka bioabsorbera chroni urządzenie przed osadami wapniowymi przez 10-14 dni.

 

Co zrobić gdy urządzenie nie pracowało przez dłuższy okres czasu?

Po prostu poddaj je gruntownemu czyszczeniu za pomocą oczyszczacza/odkamieniacza Venty. Wskazówka: dokonaj tego przed planowanym nieużywaniem Venty, dzięki czemu osady w urządzeniu nie zdążą wyschnąć i stwardnieć.

 

Jak najlepiej czyścić Ventę?

Co 10-14 dni wytrzyj basen wilgotną gąbką. Opłucz walce i ew. przetrzyj je szczoteczką bądź gąbką. Okresowo używaj oczyszczacza/odkamieniacza Venty. Za każdym razem dbaj by silnik nie był narażony na kontakt z wodą. Więcej informacji znajdziesz w instrukcji obsługi.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu