Masz pytanie?

Dmuchamy na zimne - ciepło w zasięgu ręki

W sezonie grzewczym najbardziej poszukiwanymi na rynku produktami są różnego rodzaju urządzenia dostarczające ciepło. Piece, kaloryfery, termowentylatory to temat bardzo często pojawiający się podczas rozmów nie tylko w sferze zawodowej, ale i prywatnej.

Okazuje się, że w sytuacjach, gdy zaskoczy nas zimny dzień lub mróz, a centralne ogrzewanie nie spełnia naszych oczekiwań lub  nie ma go wcale, najczęściej sięgamy po grzejniki elektryczne. Te niewielkie zazwyczaj urządzenia można zastosować prawie wszędzie i bez najmniejszego wysiłku.

Wystarczy podłączyć je do prądu, a w krótkim czasie uzyskamy wymaganą temperaturę. Nie należy oczywiście zapominać o odpowiednim doborze mocy nagrzewnicy, tak, aby była ona wystarczająca do ogrzania pomieszczenia o określonej kubaturze. Linia produktów Master oferuje modele w zakresie wydajności od 1 do 22 kW, zaspokajając tym samym potrzeby wielu użytkowników.

 

Do domu i garażu

Nadmuchowe nagrzewnice elektryczne Master są przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak również do bardziej wymagających zastosowań np. na budowach czy w magazynach. Sprawdzą się równie dobrze do sporadycznego podgrzewania garażu, jak i w przypadku osuszania nowych budynków czy dłuższego dogrzewania zimnych pomieszczeń magazynowych lub biurowych.

Dzięki mocnej i wytrzymałej konstrukcji mogą być stosowane w każdych warunkach, nawet tych najbardziej ekstremalnych. Nie zużywają tlenu, więc bez problemu mogą być stosowane w zamkniętych pomieszczeniach. Cicha praca, brak spalin i nieprzyjemnych zapachów oraz 100% wydajności to tylko niektóre z licznych zalet tych urządzeń. Bez wątpienia jednym z ich największych atutów jest też mobilność, czyli możliwość łatwego przenoszenia w dowolne miejsce dzięki poręcznym uchwytom i stosunkowo niewielkiej wadze.

Ciekawym rozwiązaniem jest również model B 18 EPR, do którego podłączyć można giętki wąż rozprowadzający ciepłe powietrze. Sprawdza się on w sytuacjach, gdy urządzenie nie może z różnych przyczyn znajdować się w ogrzewanym pomieszczeniu. Ponad siedmiometrowy przewód pozwala na swobodne dostarczenie ciepła w określone miejsce bez konieczności bezpośredniej instalacji urządzenia. Aby ułatwić przemieszczanie nagrzewnicy wyposażono ją dodatkowo w wygodny uchwyt oraz koła.

Grzałki i wentylator

Większość nadmuchowych nagrzewnic elektrycznych działa na podobnych zasadach. Powietrze ogrzewane jest za pomocą grzałek zasilanych energią elektryczną. Podstawowym elementem takich urządzeń jest także wentylator, który powoduje obieg wymuszonego przepływu powietrza. Ciepło oddawane jest przez konwekcję wymuszoną oraz promieniowanie. Za pomocą specjalnych pokręteł ustawić można odpowiednią moc urządzenia oraz żądaną temperaturę otoczenia.

Rozwiązania konstrukcyjne

W elektrycznych nagrzewnicach Master zastosowano wyłącznie certyfikowane komponenty najlepszej jakości, dając w ten sposób gwarancję ich niezawodnej pracy i wydajności. Dowodem na to jest uzyskanie prestiżowego certyfikatu ENEC potwierdzającego zgodność tych urządzeń z najwyższymi normami europejskimi. W trakcie projektowania tych modeli, pod uwagę wzięto m.in. odpowiedni układ oraz powierzchnię grzałek, parametry wentylatora oraz innych materiałów, tak, aby zapewnić ich optymalną efektywność.

Wśród rozwiązań konstrukcyjnych zastosowano także przekaźniki, które zdecydowanie wyróżniają urządzenia Master od np. innych odpowiedników produkowanych w Chinach. Każdy model z linii Master - za wyjątkiem B 18 EPR - ma także wbudowany termostat pomieszczeniowy, zapewniający optymalne stosowanie urządzeń i łatwą kontrolę temperatury w otoczeniu.

Zasady bezpiecznego użytkowania

Nagrzewnice elektryczne Master uzyskały certyfikat B, potwierdzający, że nie stanowią one zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska, pod warunkiem, że są one używane zgodnie z zaleceniami producenta. W związku z tym, podobnie jak w przypadku stosowania wielu innych urządzeń elektrycznych, ogrzewając pomieszczenia nagrzewnicami elektrycznymi należy zachować odpowiednie środki ostrożności.

Pamiętajmy, aby nie zakrywać ich podczas pracy, ani też nie stawiać w pobliżu firanek czy innych tekstyliów. Nie należy stosować ich także w łazienkach, na basenach lub w innych miejscach, gdzie mogą mieć bezpośredni kontakt z wodą. Szczególną uwagę trzeba też zwrócić na to, aby urządzenia te nie pracowały w pomieszczeniach zapylonych oraz takich, w których znajdują się materiały łatwopalne, jak benzyna, rozpuszczalniki czy farby.

 

Artykuł udostępniony za zgodą firmy Master Climate Solutions MCS Central Europe Sp. z o.o., www.masterheaters.pl

 

Przeczytaj także:

 

`
Facebook