Masz pytanie?

Nagrzewnice Master rozgrzewają artystów podczas XIX Finału WOŚP

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. W całej Polsce odbyły się imprezy, koncerty, festyny, podczas których zorganizowano zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego. W Poznaniu scenę ogrzewały nagrzewnice Master.


W Poznaniu głównym miejscem WOŚP była scena pod Zamkiem. Jak co roku odbyły się tutaj liczne koncerty i licytacje. [...] Uzgodniono, ze scena o wymiarach 12 x 12 x 8 m o łącznej powierzchni 1152 m³ zostanie ogrzana dwoma nagrzewnicami z odprowadzaniem spalin. Zastosowano tutaj modele BV 290 o mocy 81 kW każda. Podczas doboru odpowiednich urządzeń należy wziąć pod uwagę fakt, że sceny nie są obiektami zamkniętymi i następuje tutaj ciągły napływ zimnego powietrza z zewnątrz. Nagrzewnice zostały ustawione po bokach sceny, a ciepłe powietrze zostało doprowadzone na scenę za pomocą przewodów wyprowadzonych przez boczne ściany z przodu podestu. Dzięki temu, ciepłe powietrze zostało rozprowadzone równomiernie na całej powierzchni.

Srebrne węże zostały dodatkowo podparte na specjalnym metalowym stelażu. Wystające po bokach pomiędzy sprzętem muzycznym przewody zlewały się z pozostałymi elementami sceny, nie naruszając jej estetycznego wyglądu.

W trakcie ostatniego finału WOŚP temperatura na zewnątrz kształtowała się w zakresie 0-5°C. Nagrzewnice podnosiły temperaturę na scenie o około 10°C.

Naprzeciw sceny znajdowała się również tzw. reżyserka. Namiot o powierzchni około 6 m² został ogrzany mniejszą nagrzewnicą Master BV 77 E o mocy 20 kW, do której także podłączono giętki przewód rozprowadzający ciepłe powietrze. Przewód wychodził na podest przez tylną ściankę namiotu.
Nagrzewnice pracowały praktycznie cały dzień - od godz. 9 rano do późnych godzin wieczornych, gdy zakończono imprezę. Podłączenie całej instalacji jak i jej demontaż trwał zaledwie 30 min. [...]


Ten sam system ogrzewania sceny został zastosowany także 11 listopada 2010
podczas obchodów imienin ulicy św. Marcin w Poznaniu.

 

Artykuł udostępniony za zgodą firmy Master Climate Solutions MCS Central Europe Sp. z o.o., www.masterheaters.pl

 

Przeczytaj także:

 

Facebook