Masz pytanie?

Nie podoba mi się wizja białego klimatyzatora na ścianie. Co robić?

W dzisiejszych czasach przywiązujemy większą wagę nie tylko do własnego wizerunku, ale również dbamy o ładny wygląd wnętrz, w których przebywamy i mieszkamy. Spójne i estetyczne wyposażenie mieszkania umożliwiają nie tylko designerskie meble, ale i szeroka gama urządzeń elektrycznych, w tym także klimatyzatory.

Producenci sprzętu klimatyzacyjnego oprócz podnoszenia ich wydajności, wyposażania w dodatkowe funkcje, dbają również o to, by unowocześniać ich wygląd. Dzięki temu, na rynku mamy duży wybór klimatyzatorów typu split, które potrafią być ozdobą wnętrza.

W praktyce istnieją dwa sposoby uatrakcyjnienia klimatyzatorów. W pierwszym przypadku są one niejako ukryte przed wzrokiem, ponieważ zasłania je dowolnie wybrana grafika. To tak zwane klimatyzatory obrazkowe. Poza lekkim odstawaniem od ściany nie da się ich odróżnić od zwyczajnych obrazów. Drugi sposób stanowi nie mniej ciekawą propozycję. Designerskie klimatyzatory są urządzeniami, które zostały zaprojektowane z myślą o pełnieniu funkcji estetycznej. Do ich budowy wykorzystano więc wiele trwałych i pięknych materiałów. Posiadają też zdobione wykończenia.

Czym charakteryzują się oba rozwiązania? O tym można przekonać się w naszym artykule.

Klimatyzator jak obraz

W ofercie sklepu KLIMA-TOP znajdują się zarówno klimatyzatory typu split w wydaniu klasycznym (białym), jak i w tym bardziej eleganckim. Seria LG Artcool charakteryzuje się designerskim wykończeniem i proponuje urządzenia podłużne, jak i tzw. obrazkowe. Na te ostatnie składają się modele: LG ArtCool Galeria A09AW1 Inverter NeoPlasma, LG ArtCool Galeria A12AW1 Inverter NeoPlasma. Ich innowacyjność opiera się zarówno na zastosowaniu nowej technologii inverterowej i systemu trójstronnego wypływu powietrza, jak i nadania klimatyzatorowi oryginalnego, niekonwencjonalnego wyglądu. Urządzenie posiada całkowicie płaski  szklany przedni panel, który może służyć za antyramę dla dowolnej grafiki. Wystarczy umieścić w nim np. zdjęcie lub obrazek, a klimatyzator zmienia się w dzieło sztuki. Dzięki możliwości wymiany grafiki w dowolnym momencie, nie ma zagrożenia, że urządzenie znudzi nas swoim wyglądem lub nie będzie pasować do wnętrza. Warto dodać, że ten typ klimatyzatora jest przy tym wszystkim bardzo płaski (15 cm głębokości), dzięki czemu nie odstaje od ściany jak inne urządzenia. Klimatyzatory LG, jak te z serii ArtCool Galeria to fantastyczne połączenie funkcjonalności z nowoczesnym wzornictwem.

Klimatyzator w formie obrazu cechuje się wysoką wydajnością. Jest tak samo efektywny jak standardowe wersje. Ponadto klimatyzator jak obraz z systemem NeoPlasma usuwa nieprzyjemne zapachy, kurz i dym papierosowy. Oczyszcza powietrze w bardzo dyskretny sposób.

Możliwość wypełnienia urządzenia jakimkolwiek obrazem jest jego kolejną niewątpliwą zaletą. Klimatyzator LG z grafiką będzie więc pasować do każdego pomieszczenia (kuchni, salonu itd.) niezależnie od wystroju (nowoczesnego lub tradycyjnego).

Nowoczesne i eleganckie klimatyzatory podłużne

Oferta firmy LG zaspokoi najbardziej wymagających klientów, którzy lubią modne i designerskie sprzęty w swoim otoczeniu. Do luksusowych klimatyzatorów zaliczamy m.in. modele LG ArtCool Inverter: AM09BP, AM12BP, AM18BP, charakteryzujące się elegancką obudową z hartowanego, przyciemnionego i lustrzanego szkła. Zastosowane w nich szkło jest najwyższej jakości, odporne na zarysowania i płowienie. Dzięki temu utrzymuje swój blask i połysk przez długi czas. Nowoczesność obudowy klimatyzatora podkreśla zastosowanie w niej dużej ilości płaskich powierzchni. Dopełnieniem stylowego wyglądu jest delikatne, chromowane wykończenie na brzegach urządzenia.

Modele LG Libero ArtCool Inverter: CA09AWV, CA12AWV, CA18AWV to seria klimatyzatorów o srebrnej obudowie. Tak jak w przypadku lustrzanych modeli, tak i tutaj zastosowano duże ilości płaskich powierzchni, które nadają urządzeniu nowoczesny wygląd. Podkreśleniem elegancji są chromowane wykończenia brzegów obudowy.

Podobnie jak w przypadku klimatyzatorów obrazkowych, nowoczesne urządzenia podłużne, które wymieniliśmy powyżej to także najwyższa jakość. Stanowią najcichsze urządzenia na rynku, są również bardzo funkcjonalne (rozbudowany system filtracji powietrza, wysoka wydajność).

Na designerskie klimatyzatory warto zdecydować się w pomieszczeniach o współczesnym wystroju. Wtedy każdy element dekoracyjny będzie świetnie współgrać z urządzeniem. Doskonale sprawdzają się też w lokalach użytkowych, biurach czy salach konferencyjnych. W bardziej tradycyjnych czy wręcz rustykalnych wnętrzach mogą powodować zbyt duży dysonans.Przeczytaj także:

`
Facebook