Masz pytanie?

Poradnik kupującego - klimatyzatory

KLIMATYZATORY:

 

 

Co Cię interesuje?

 

 

Klimatyzator ścienny split   czy   Klimatyzator przenośny

 

 

 • Montaż klimatyzacji w bloku - czy potrzebne jest pozwolenie?
  (Jeszcze do niedawna klimatyzacja w domu przez wielu postrzegana była jako luksus dla najbogatszych. Obecnie udogodnienie to nie jest już tak niedostępne, jak kiedyś, czego efektem jest coraz częstszy widok urządzeń chłodniczych montowanych na budynkach. O ile jednak wolnostojący dom bez większego problemu da się wyposażyć w tego rodzaju rozwiązanie, o tyle montaż klimatyzacji w mieszkaniu w bloku należącym do wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej, może okazać się nieco bardziej skomplikowany...)

 

 • Czy klimatyzator ścienny można wykorzystać poza okresem letnim?
  (Intuicyjnie kojarzymy klimatyzację z komfortem w czasie upałów, jednak jest to również jeden z tańszych sposobów zaopatrzenia mieszkań, biur czy całych budynków w ciepło, który proponuje nasza firma. Klimatyzator to idealna alternatywa dla typowych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Obecnie każdy model ścienny wyposażony jest w tzw. pompę ciepła, czyli możliwość odwrócenia obiegu chłodniczego i przekształcenia klimatyzatora w grzejnik z nadmuchem powietrza. ...)

 

 • Klimatyzatory split - wskazówki dotyczące montażu?
  (Posiadają dwie odrębne jednostki - wewnętrzną i zewnętrzną. W zestawie każdego kompletu znajduje się pilot zdalnego sterowania (na podczerwień) z wyświetlaczem i dobowym timerem oraz instrukcja użytkowania....)

 

 • Nie podoba mi się wizja białego klimatyzatora na ścianie. Co robić?
  (W dzisiejszych czasach przywiązujemy większą wagę nie tylko do własnego wizerunku, ale również dbamy o ładny wygląd wnętrz, w których przebywamy i mieszkamy. Spójne i estetyczne wyposażenie mieszkania umożliwiają nie tylko designerskie meble, ale i szeroka gama urządzeń elektrycznych, w tym także klimatyzatory...)

 

 • Klimatyzacja. Czy nadaje się do ogrzewania?
  (Zalety profesjonalnego systemu klimatyzacji są wszystkim znane. Możliwość zmniejszenia temperatury w pokoju do optymalnego poziomu zalicza się do największych atutów klimatyzatorów. Jednak ich przydatność nie mija wraz z latem ...)

 

 

 

 

 • Klimatyzacja a zdrowie
  (Jedną z poważnych obaw przed zakupem klimatyzatorów jest kwestia ich wpływu na zdrowie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Sporo przeciwników klimatyzacji opiera się na informacjach nieprawdziwych lub bazujących na półprawdach ...)

 

 

 • Bezpieczne i zdrowe użytkowanie klimatyzatorów
  (W wielu przypadkach niechęć do klimatyzacji bierze się z mylnego przekonania, że korzystanie z klimatyzatorów jest niezdrowe i niebezpieczne. Takie opinie wynikają przede wszystkim z niewiedzy. Bo wystarczy, że poznamy bliżej specyfikę tych urządzeń, a dowiemy się...)

 

 

 

 • Na jakie schłodzenie mogę liczyć kupując klimatyzator?
  (Najbardziej komfortową temperaturą dla człowieka w lecie jest przedział od 21 do 25 stopni Celsjusza. To, jaką temperaturę osiągniemy dzięki klimatyzatorowi, zależy przede wszystkim od jego wydajności, czyli mocy chłodniczej w stosunku do wielkości pomieszczenia...)

 

 

 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzacji?
  (Producenci klimatyzatorów ciągle zaskakują nowymi rozwiązaniami, kolejnymi usprawnieniami oraz dodatkowymi akcesoriami, w jakie wyposażają swoje urządzenia. Z tego względu w sklepach można spotkać dziesiątki różnych modeli klimatyzacji...)

 

 • Bardzo cichy wentylator pokojowy - ile prądu zużywa?
  (Popularnym urządzeniem, po które sięgamy w upalne, letnie dni, jest wentylator domowy. Tego rodzaju sprzęt sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma klimatyzacji, ani innych rozwiązań umożliwiających wymianę powietrza. Oczywiście regularne użytkowanie wiatraka wiąże się z poborem energii elektrycznej. Postaramy się odpowiedzieć na pytania o to, ile prądu zużywa wentylator pokojowy i na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model...)

 

 • Wentylator czy klimatyzator – co wybrać?
  Dwa sposoby schładzania pomieszczeń podczas upalnych dni cieszą się niesłabnącą popularnością. Mowa oczywiście o systemach klimatyzacji oraz wentylatorach. Różnią się one od siebie zasadniczo. Nic więc dziwnego, że osoby zainteresowane tego typu rozwiązaniami zastanawiają się, co jest lepsze: klimatyzator czy wentylator. Dlatego przed podjęciem decyzji warto poznać wszystkie aspekty związane z ich działaniem, konstrukcją i zastosowaniem.

 

 • Ogrzewanie domu klimatyzacją - wady i zalety

  (Producenci klimatyzatorów ciągle zaskakują nowymi rozwiązaniami, kolejnymi usprawnieniami oraz dodatkowymi akcesoriami, w jakie wyposażają swoje urządzenia. Z tego względu w sklepach można spotkać dziesiątki różnych modeli klimatyzacji...)

   

 • Klimatyzer - czym jest i kiedy warto go wybrać?

  Gdy przychodzi naprawdę gorące lato, wszyscy zastanawiają się nad skutecznym sposobem obniżenia temperatury w swoim najbliższym otoczeniu. Popularnym rozwiązaniem są wentylatory, a gdy przestają być skuteczne, większość decyduje się na profesjonalną klimatyzację. Istnieje jednak jeszcze inna metoda chłodzenia, a mianowicie klimatyzer Czym jest i kiedy warto go wybrać? Przekonajmy się!

 • Czy ogrzewanie klimatyzacją się opłaca?

  Chociaż większość użytkowników skupia swoją uwagę wyłącznie na funkcjach chłodzących w klimatyzatorach, w rzeczywistości mogą one sprawdzić się również w przypadku konieczności ogrzewania pomieszczeń. Na rynku istnieją bowiem urządzenia wielofunkcyjne, jakie coraz częściej goszczą w mieszkaniach prywatnych i lokalach firmowych.

   

Facebook