Masz pytanie?

Kurtyny powietrzne

Drzwi zamontowane w miejscu dużego natężenia ruchu mogą sprawić nieco kłopotów. Decydując się na takie rozwiązanie nie można zapomnieć o utrzymaniu wewnątrz budynku odpowiedniej temperatury. Nowoczesnym rozwiązaniem tego problemu są kurtyny powietrzne. Dzięki nim ciepło ze środka pomieszczenia nie wydostaje się na zewnątrz nawet wtedy, gdy drzwi pozostają otwarte przez cały czas.

Jak działają kurtyny powietrza?

Zasada działania urządzeń jest bardzo prosta. Składają się one z wentylatora oraz wymiennika ciepła. W efekcie pracy tych elementów tworzy się nawiew ciepłego powietrza na całej szerokości i wysokości otworu drzwiowego. Dzięki temu powstaje kurtyna powietrza, która oddziela od siebie dwie strefy.

Zalety kurtyn powietrza

Najważniejsza korzyść, jaką niesie za sobą system, to utrzymanie właściwej temperatury wewnątrz pomieszczenia. Dotyczy o przede wszystkim zachowania ciepła w budynku, ale przydaje się też do zapewnienia chłodu. Kurtyny powietrzne stanowią więc uniwersalne urządzenia.

  • ograniczenie kosztów zużycia energii na ogrzewanie/ochładzanie pomieszczeń,
  • ochrona przed przedostawaniem się do wewnątrz insektów oraz szkodników,
  • łatwiejsze utrzymanie czystości (strumień powietrza nie przepuszcza kurzu, pyłów czy innych drobnych zanieczyszczeń),
  • przystępna cena,
  • prosta obsługa,
  • długa żywotność,
  • niski poziom hałasu,
  • szybki zwrot inwestycji (ok. 2-5 lat),
  • niewymagająca konserwacja (wystarczy regularne odkurzanie i czyszczenie zwykłą ścierką).

To wszystko sprawia, że opinie o kurtynach powietrza pozostają zgodne: stanowią przydatne urządzenie w wielu miejscach, bez względu na ich charakter.

Kurtyny powietrzne – zastosowanie

Ze względu na swoje atuty, kurtyny wytwarzające nawiew ciepłego powietrza znajdują zastosowanie niemal wszędzie. Najczęściej można je zobaczyć w lokalach handlowo-usługowych, takich jak centra handlowe, restauracje, supermarkety, a nawet niewielkie sklepy spożywcze. Oprócz tego z kurtyn powietrznych korzystają piekarnie, chłodnie, magazyny, szpitale, instytucje publiczne, hotele czy biura.

Oczywiście w każdym z tych miejsc należy zamontować nieco inny model kurtyny powietrza, aby mógł spełniać swoją funkcję w najlepszy możliwy sposób. Wybór właściwego urządzenia zależy od wielkości otworu drzwiowego, stopnia natężenia ruchu, różnicy temperatur oraz ciśnień, a także przewidywanego przeciągu.

Kurtyna powietrza w trzech wersjach

W naszym asortymencie można zamówić urządzenia do zawieszania na wysokości do 4 m. Oferujemy je w trzech różnych wersjach. Elektryczne kurtyny powietrzne szybko się rozgrzewają, przez co poleca się je do zastosowań komercyjnych. Do zalet wodnych kurtyn powietrznych wlicza się większa ekonomiczność rozwiązania. Z kolei kurtyna powietrzna bez nagrzewnicy sprawdzi się znakomicie jako nawiew latem, ponieważ nie podgrzewa wydmuchiwanego powietrza.

Zachęcamy do zaznajomienia się z naszą ofertą.


Kopiowanie niniejszego opisu lub jego wykorzystywanie bez zgody firmy KLIMA-TOP prawnie zabronione.
Facebook