Strona główna » KLIMATYZATORY

KLIMATYZATORY

Klimatyzatory działają na takiej samej zasadzie jak lodówka. Można by powiedzieć, że gdybyśmy mogli zmieścić się do lodówki, a pobyt tam byłby przyjemnością można by zrezygnować z kupowania klimatyzatora. Jednak w lodówce jest trochę ciasno, temperatura też zbyt niska - dlatego komfortowy chłód w upalne dni zapewni nam tylko klimatyzacja w domu mieszkaniu lub w pracy...

Podobnie jak lodówka, klimatyzator domowy odbiera od pomieszczenia ciepło i przekazuje je na zewnątrz. Każdy rodzaj klimatyzatora składa się z dwóch części - parownika i skraplacza. Parownik to element, który przekazuje chłód do pomieszczenia - w przypadku lodówki jest nim zamrażalnik. Skraplacz to element, który oddaje na zewnątrz ciepło odebrane z pomieszczenia - w przypadku lodówki jest nim zazwyczaj czarna kratka z tyłu urządzenia.

Należy pamiętać, że ciepłe powietrze przepływając przez chłodne wnętrze klimatyzatora powoduje, że para wodna zawarta w powietrzu zaczyna się wykraplać - trzeba więc wziąć pod uwagę konieczność odprowadzenia wykroplonej wody.
 

Klimatyzacja do mieszkania nie tylko na lato


Nie wszyscy wiedzą, ale klimatyzator pokojowy może także ogrzewać pomieszczenie! Dzieje się tak poprzez odwrócenie obiegu - wówczas parownik oddaje ciepło, a skraplacz przekazuje chłód na zewnątrz. W takim przypadku możliwe jest ogrzewanie pomieszczenia, zużywając TYLKO 1/3 ENERGII, jakiej potrzebowalibyśmy przy użyciu zwykłego grzejnika elektrycznego. Np. klimatyzatory pokojowe, które pobierają 1000 W energii elektrycznej posiadają moc grzewczą równą 3000 W. Kupując klimatyzatory pokojowe sprawdźmy, jaka jest różnica między modelem chłodzącym, a chłodząco-grzejącym. Zazwyczaj nie jest ona duża i być może lepiej będzie nabyć klimatyzator który także ogrzeje nam pomieszczenie.

Mimo że powszechnie utrwaliła się opinia, że klimatyzatory chłodzą pomieszczenie, tak naprawdę mogą mieć one jeszcze kilka innych zastosowań. W zależności od modelu umożliwiają one:

Ogrzewanie

Ogrzewanie pomieszczenia, nawet jeśli temperatura na zewnątrz sięga np. -30*C. Odpowiednio skonstruowany termostat powoduje szybkie nagrzanie powietrza. Jednocześnie umożliwia on chłodzenie - wystarczy odpowiednio go ustawić. Niektóre klimatyzatory wyposażone są dodatkowo w sterowanie Wi-Fi, ułatwiające uruchomienie go we wnętrzu jeszcze zanim do niego wejdziemy. Funkcja ogrzewania pozwala się cieszyć dowolną temperaturą przez cały rok bez względu na to, jaka panuje na zewnątrz.

Wentylowanie

Osuszanie, dzięki czemu usuwają nadmierną, niebyt komfortową wilgotność. Powoduje to, że przebywanie w danym wnętrzu staje się przyjemniejsze.

Jonizowanie, pomagając zwalczać pleśń, wirusy lub nieprzyjemne zapachy w najbliższym otoczeniu. Dzięki tej właściwości klimatyzator staje się jednym z niezbędnych urządzeń w domu, jeśli chcemy mieć w nim świeże i czyste powietrze.

Oczyszczanie

Oczyszczanie, np. z dymu papierosowego, kurzu lub alergenów. Są więc świetnym rozwiązaniem zarówno dla alergików, jak i osób, które mają problemy z układem oddechowym.
 

Wszechstronne i niedrogie klimatyzatory


Klimatyzacja jest coraz częściej używana zarówno w domach prywatnych, jak i firmach, poprawiając komfort życia osób przebywających w pomieszczeniu, w którym jest ona zamontowana. Klimatyzatory domowe są bardzo wszechstronnymi oraz odpornymi na awarie urządzeniami. Przystosowane do ciągłej pracy są w stanie chłodzić pomieszczenia przez wiele długich lat.

Dzięki coraz niższym cenom na klimatyzator do domu może sobie pozwolić praktycznie każdy, kto zapragnie mieć takie urządzenie w swoim mieszkaniu. Nowoczesne wzornictwo powoduje natomiast, że wybrany model staje się modnym elementem wystroju wnętrz. Wielu producentów kładzie szczególny nacisk na to, aby klimatyzacja domowa wyróżniała się estetyką. W naszym asortymencie znajdują się niemal wyłącznie designerskie projekty.

Wybór konkretnego klimatyzatora do domu lub firmy będzie zależeć od kilku rzeczy. Przede wszystkim należy się zastanowić, jakie funkcje ma on spełniać. Istotne jest również miejsce, w którym będzie się on znajdować. Ważne są także możliwości finansowe.

Jeśli interesuje Cię tani oraz wytrzymały klimatyzator cena urządzeń dostępnych w naszym sklepie powinna zwrócić Twoją uwagę. Dzięki współpracy z producentami możemy zaoferować naprawdę niski koszt zakupu na każdy system. Atrakcyjna cena jest jednym z argumentów, które przemawiają za tego typu inwestycją. Na dodatek bardzo szybko się zwraca: nasza klimatyzacja do domu jest energooszczędna, dzięki czemu nie nadwyręża rodzinnego budżetu, w zamian oferując komfortową temperaturę oraz czyste powietrze przez cały rok.
 

Dostosowana do potrzeb klimatyzacja domowa


W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów tych produktów:

  • Klimatyzatory ścienne split - najmniej szpecą pomieszczenie, a mnogość kształtów umożliwia dopasowanie do wystroju wnętrza. Ten klimatyzator pokojowy składa się z dwóch jednostek: parownika i skraplacza, z których tylko jedna znajduje się wewnątrz pomieszczenia. Zmniejsza to hałas do minimum. Nieduży i schludny pozwala na ogrzanie czy schłodzenie powietrza w mieszkaniu lub firmie przez cały rok. Ułatwia także dowolne regulowanie temperatury przy niewielkim poborze mocy. Wielość funkcji takiego klimatyzatora umożliwia natomiast m.in. oczyszczanie, jonizowanie czy osuszanie powietrza. Dzięki tym właściwościom zwiększa się komfort przebywania w pomieszczeniu. Wykonanie obudowy niektórych modeli częściowo z hartowanego szkła zapewnia połysk przez długi czas oraz odporność na uszkodzenia tj. zarysowania.
  • Klimatyzatory ścienne multisplit - przeznaczone do kilku pomieszczeń o określonym metrażu. Produkt ten składa się z jednego agregatu zewnętrznego i dwóch (lub więcej) jednostek wewnętrznych do zamontowania w dwóch (lub więcej) pokojach. Klimatyzator taki posiada właściwości zbliżone do modelu split - jedyną różnicą jest montaż w kilku pomieszczeniach. Umożliwia to oszczędność kosztów i miejsca na zewnątrz. W cenę produktu wliczony jest montaż w Warszawie i okolicach.
  • Klimatyzatory przenośne - idealne do zastosowania wtedy, gdy nie ma możliwości zamontowania standardowego naściennego lub okiennego produktu np. z powodu braku miejsca. Taki klimatyzator pokojowy charakteryzuje się również najniższą ceną, biorąc pod uwagę dostępne urządzenia chłodzące. Nie wymaga montażu. Dzięki wyposażeniu w kółka jezdne i uchwyty z łatwością można go przenosić do innych pomieszczeń. Ewentualnie schować wtedy, gdy nie zamierzamy z niego korzystać, np. podczas wyjazdu na wakacje, jeśli mamy go w domu albo zamkniemy biuro w okresie urlopowym.
  • Klimatyzatory przenośne przemysłowe - różnią się od standardowych klimatyzatorów przenośnych tym, że umieszczane są całkowicie na zewnątrz pomieszczenia. Mają również o wiele większą moc chłodzącą. Charakteryzują się wyższą ceną, ale tak samo nie wymagają montażu. Konieczne jest jedynie podłączenie do prądu i wstawienie do pomieszczenia rur, poprzez które będzie się do niego dostawać schłodzone już powietrze.
  • Klimatyzatory okienne - idealne do mniejszych pomieszczeń lub sklepików wolnostojących. Ich montaż jest prosty, dlatego też można go wykonać samodzielnie. Nie ma również przeszkód, aby ten rodzaj klimatyzatora pokojowego umieścić w miejscach niedostępnych dla modeli typu split. Wymaga to jednak zajęcia części okna lub wykucia otworu w ścianie.

Jeśli mimo wszystko nie jesteście pewni, na który z wymienionych klimatyzatorów się zdecydować, prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy w wyborze. Zamontujemy również wybrany model (oprócz przenośnych) we wskazanym miejscu. Wszystko to wykonamy w pełni profesjonalnie, co zaprocentuje zadowoleniem z naszej usługi. Zainstalowany przez nas klimatyzator do domu będzie Wam służył przez długi czas, zapewniając komfort z przebywania w pokoju lub innym pomieszczeniu, w którym będzie się on znajdował.

W zależności od rodzaju "klima" może więc chłodzić, ogrzewać, wentylować, osuszać, a dodatkowo czasami także jonizować lub oczyszczać powietrze. W obecnych czasach klimatyzacja w domu lub klimatyzacja w mieszkaniu jest coraz mniejszym wydatkiem i staje się bardziej przystępna niż jeszcze kilka lat temu.

Kopiowanie niniejszego opisu lub jego wykorzystywanie bez zgody firmy KLIMA-TOP prawnie zabronione.


Przegląd klimatyzacji


W przypadku chęci zgłoszenia przeglądu (gwarancyjnego lub pogwarancyjnego) klimatyzacji zakładanej przez nasza firmę, prosimy o wysłanie wiadomości na adres serwis@klimatop.pl. Wiadomość powinna zawierać: imię i nazwisko, adres miejsca przeglądu oraz numer telefonu osoby kontaktowej. W ciągu 3-5 dni roboczych skontaktuje się z Państwem osoba odpowiedzialna za umawianie terminów, celem zaproponowania najbliższego wolnego.

Podkategorie


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu