Strona główna » Kurtyny powietrzne » Kurtyny bez nagrzewnicy

Kurtyny bez nagrzewnicy

Kurtyny powietrzne stosowane są w wielu różnych miejscach: od piekarni i restauracji, przez szpitale oraz budynki użyteczności publicznej, aż po chłodnie czy wielkopowierzchniowe magazyny. Najczęściej z tego typu urządzeniami spotkać się można jesienią...

oraz zimą w centrach handlowych, jednak istnieją także kurtyny powietrzne bez nagrzewnicy - modele, które sprawdzą się w trakcie cieplejszych pór roku. To możliwe dzięki drobnej modyfikacji w ich sposobie działania.

Na czym polega praca kurtyn powietrznych bez nagrzewnicy?

Urządzenie zasysa powietrze z pomieszczenia, a następnie wydmuchuje je z dużą siłą na otwór drzwiowy. W ten sposób tworzy niewidzialną zasłonę, która zapobiega przedostawaniu się do środka powietrza z zewnątrz. Tradycyjne kurtyny przy okazji ocieplają wydmuchiwany strumień. Różnicą w pracy kurtyny powietrznej bez nagrzewnicy jest właśnie brak ogrzewania.

Warto przy tym dodać, że ciepły bądź chłodny nawiew to w większości przypadków kwestia osobistych preferencji oraz panujących w budynku warunków (np. w chłodniach nie należy dogrzewać wnętrza). Każda wersja kurtyny – z nagrzewnicą bądź bez niej – daje takie same korzyści.

Czy warto montować kurtyny powietrza bez nagrzewnicy?

Zaletą kurtyn bez funkcji ocieplania powietrza jest tworzenie bariery, przez którą nie przedostanie się kurz, pył, insekty czy drobne szkodniki. Na dodatek łatwiej utrzymać pożądaną temperaturę wewnątrz budynku, a to przekłada się bezpośrednio na ograniczenie kosztów związanych z klimatyzacją/ogrzewaniem pomieszczeń. Opinie o kurtynach bez nagrzewnicy zwracają też uwagę na przyjemność, jaką daje przechodzenie przez chłodny nawiew, gdy na zewnątrz panują upały.

Koszt kurtyny powietrza bez nagrzewnicy

Oferujemy urządzenia najwyższej klasy: trwałe, ekonomiczne oraz proste w obsłudze. Ich kolejną zaletą jest wyjątkowo przystępna cena. Kurtyny pochodzą od uznanych producentów, którzy dostarczają nowoczesne rozwiązania, a jednocześnie nie żądają za nie wygórowanych pieniędzy. Na dodatek kurtyna powietrza bez nagrzewnicy może zostać przez nas zamontowana w równie atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.


Kopiowanie niniejszego opisu lub jego wykorzystywanie bez zgody firmy KLIMA-TOP prawnie zabronione.
Czytaj więcej

Dodatkowe filtry
Zakres cen od do
Producent
Czujnik drzwiowy
Wys. montażu max

Kurtyna powietrzna Dimplex CAB10E

3 000 zł / szt.
 • Moc grzewcza: 9,0 kW
 • Przepływ powietrza max: 1100 m3/h
 • Czujnik drzwiowy: NIE
 • Szerokość: 106 cm
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Kurtyna powietrzna Dimplex CAB15W

3 999 zł / szt.
 • Moc grzewcza: 13 kW
 • Przepływ powietrza max: 1700 m3/h
 • Czujnik drzwiowy: NIE
 • Szerokość: 156 cm
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Kurtyna powietrzna Dimplex DAB15A

6 303 zł / szt.
 • Moc grzewcza: brak
 • Przepływ powietrza max: 4000 m3/h
 • Czujnik drzwiowy: NIE
 • Szerokość: 106 cm
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu