Strona główna » Oczyszczacze powietrza » Oczyszczacze powietrza (z filtrem HEPA) » Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 z nawilżaniem
Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 - frontOczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 - widok z bokuOczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 - filtryOczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 - budowaOczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 - filtry
Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3
Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 - front
Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3
Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 - widok z boku
Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 - filtry
Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3
Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3
Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3
Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 - budowa
Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 - filtry
Wysyłka gratis

Oczyszczacz powietrza Mateko GAP LAVENDER 3 z nawilżaniem

Czas wysyłki: 1-24 godziny

Koszt wysyłki: od 0 zł

Numer katalogowy: LAVENDER3

Gwarancja: 3 lata

Minimalny hałas: 15 - 25 dB(A)

Do kubatury max: 90 m3

Udogodnienia: jonizator, lampa UV

Funkcje SMART: Wi-Fi, czujnik jakości powietrza

Z nawilżaniem: TAK

Odbiór natychmiastowy: niemożliwy, tylko wysyłka

Warunki gwarancji:
 • Warunki gwarancji na urządzenia Mateko, Blaupunkt, Vaco

Cena: 1 999 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • Dane techniczne
 • Produkty powiązane (2)
 • Do pobrania (1)

Uwaga!
Ze względów technicznych (konstrukcja sklepu), w krótkim wyszczególnieniu ważnych funkcji piszemy, że produkt posiada filtrację HEPA i filtr węglowy, ale faktycznie posiada on tylko filtr HEPA i antybakteryjny (filtra węglowego brak!)


Mateko GAP Lavender 3 - więcej niż oczyszczacz


Oczyszczacz powietrza Mateko Lavender 3 to nowa jakość, niespotykana dotąd na europejskim rynku. Jest to pierwsze urządzenie wykorzystujące filtr HEPA oraz Cykl Leśny - specjalną technologię (bazująca na hydroponicznej uprawie roślin) opatentowaną przez firmę Mateko we współpracy z producentem. Uzdatnia ona powietrze, które następnie zostaje nawilżone i wzbogacone o niezbędną do prawidłowego życia mikroflorę. Dzięki temu uzyskamy komfortowe warunki dla osób cierpiących na alergie wziewne i choroby układu oddechowego. Lavender 3 – podobnie jak pozostałe produkty firmy Mateko – cechuje się również pięknym wyglądem, cichą pracą oraz nowoczesnym i wygodnym sterowaniem (wifi, poprzez aplikację Tuya).

Oczyszczacz powietrza Lavender 3

 

Cykl Leśny


To reakcja biochemiczna, która daje nam leśne, pełne mikroorganizmów i naturalnych aromatów, wilgotne powietrze. Ten chroniony patentem proces pozwala stworzyć mikroklimat, spotykany do tej pory tylko w lasach.

 

A jak to działa?


W specjalnym elemencie znajdującym się w oczyszczaczu – Bio-boksie – hodowane są mikroorganizmy. Łączą się one z wodą w zbiorniku (wewnątrz urządzenia), tworząc bogaty biologicznie roztwór. Roztwór ten pompowany jest do donicy z kwiatem (na górze urządzenia), gdzie korzenie roślin oczyszczają go z toksyn (formaldehydu, toluenu, ksylenu), wirusów, bakterii oraz nasączają roślinnym aromatem. Tak przygotowana woda wpada ponownie do wnętrza urządzenia i za pomocą światła UV oczyszczona zostaje z patogennych bakterii. Następnie przepływa przez specjalny filtr, który działa tak jak tężnia, czyli gromadzi na sobie korzystną warstwę mikrobiologiczną zawartą we wzbogaconej wodzie.

Tutaj cykl się zamyka. Zasysane przez urządzenie powietrze przechodzi przez „filtr-tężnię” i nawiewa do pomieszczenia miliony krystalicznie czystych, zdrowych cząsteczek wody, które tworzą niepowtarzalny, dorodny i rześki klimat lasu.

Woda w urządzeniu ponownie wpływa do Bio-boksa i cały proces rozpoczyna się na nowo. Jest to samonapędzający się, powtarzalny cykl, który raz zainicjowany trwa cały czas, aż w oczyszczaczu powietrza zabraknie wody. Zadaniem użytkownika jest tylko podlewanie rośliny.

Całość nazwana została systemem GAP – Green Air Purifier (Zielony Oczyszczacz Powietrza)

Oczyszczacz powietrza Lavender 3 – schemat GAP

 

Bio-Boks, czyli zdrowie w pudełku


Opatentowane przez firmę Mateko rozwiązanie, umożliwiające hodowlę ważnych dla zdrowego środowiska bakterii i mikroorganizmów. Znajduje się w nim specjalny granulat ze szczepem początkowym, który po uruchomieniu urządzenia i nalaniu wody zaczyna się rozwijać wewnątrz Bio-boksu. Wytworzona w ten sposób bogata, bakteryjna mikroflora, w dalszej fazie cyklu dostarczana jest do pomieszczenia wraz z wilgotnym powietrzem wyrzucanym z oczyszczacza. Rozwój flory bakteryjnej zajmuje ok. 30-60 dni i, aby mieć bogate „bio-powietrze”, bardzo ważne jest, aby pozwolić jej się rozwinąć.

Oczyszczacz powietrza Lavender 3 – Bio-boks

 

Doniczka w oczyszczaczu powietrza? Tak!


A dokładniej: donica hydroponiczna wyposażona w trzy ażurowe, plastikowe pojemniki. To tu sadzimy odpowiednie rośliny, które obok redukowania dwutlenku węgla i wytwarzania tlenu, pełnią bardzo ważną funkcję. Ich korzenie usuwają z wody nagromadzone w naszych domach toksyczne substancje i metale ciężkie, przerabiając je na masę zieloną. W regularnych odstępach czasu oczyszczona woda jest wypompowywana z donicy i przekazywana do zbiornika na wodę z lampą UV, w stronę „filtra-tężni”.

Oczyszczacz powietrza Lavender 3 – donica hydroponiczna

 

Lampa UV-C, która oczyszcza wodę


Lavender 3 w nowatorski sposób oczyszcza wodę magazynowaną w zbiorniku. Oprócz standardowego filtra wykorzystuje również lampę UV-C, która swoim światłem zabija bakterie gnilne. Gwarantuje to wysoką jakość biologiczną przechowywanej i wydmuchiwanej do powietrza wody.

Oczyszczacz powietrza Lavender 3 – lampa UV-C

 

Nawilżacz powietrza, który działa jak tężnia


Filtr nawilżający znajdujący się w zbiorniku na wodę ma perforowaną strukturę, dzięki czemu jego powierzchnia właściwa jest duża. Tworzy to bardzo dobre środowisko dla osadzania się i rozwijania korzystnych mikroorganizmów.

Woda przesączająca się przez filtr nawilżający, pozostawia na nim warstwę mikrobiologiczną (wytworzoną w Bio-boksie) oraz aromaty, które otrzymała dzięki korzeniom roślin. Dzięki ciągłemu obiegowi, na ściankach osadzają się coraz świeższe kultury bakterii, ulepszane i uszlachetniane w procesie hodowli. Wszystko to zebrane zostaje z powierzchni filtra przez przepływające powietrze, które następnie jest wydmuchiwane przez urządzenie. W ten sposób oczyszczacz powietrza Lavender 3 nawilża pomieszczenie i tworzy w nim zdrowy, leśny, pełen mikroorganizmów i naturalnych aromatów klimat – tak jak w tężni!

Oczyszczacz powietrza Lavender 3 – filtr nawilżacza

 

Filtr HEPA, czyli sprawdzona technologia


”Oczyszczacz

Obok nowatorskich rozwiązań firma Mateko wykorzystała w swoim oczyszczaczu powietrza rozwiązania znane z innych, równie skutecznych sprzętów.

Filtr HEPA H13 połączony z filtrem antybakteryjnym

Filtr powietrza, medycznej klasy HEPA H13, pochłania szkodliwe cząsteczki nie mniejsze niż 0,3 mikrona. Filtr wychwytuje, z powietrza, 99,99% drobnych cząstek stałych, takich jak pyłki roślin, zanieczyszczenia i alergeny, a także zmniejsza obecność bakterii, wirusów i smogu w powietrzu.

Generator jonów (jonizator)

Oczyszczacz powietrza generuje ciągły strumień milionów ujemnych jonów krążących w powietrzu. Jony ładują bardzo drobne cząstki (np.: kurz, bakterie, a także zarodniki pleśni i grzybów), powodując ich zbrylanie się, co czyni je większymi i łatwiejszymi do wychwycenia przez filtr powietrza lub zostają wessane w trakcie odkurzania.

Bakteriobójcza Lampa UV-C:

Lampa zabija swobodnie pływające mikroorganizmy za pomocą źródła światła. W sterylizatorze UV bakteriobójcza lampa LED wytwarza światło o długości fali 270~285 nanometrów. Światło ultrafioletowe przenika do wnętrza bakterii, glonów, mutując ich DNA, zapobiegając w ten sposób wzrostowi i namnażaniu się organizmów. Promieniowanie UV może zabić wirusy, bakterie, glony i pierwotniaki. Większe organizmy, takie jak pierwotniaki, wymagają większej dawki promieniowania UV niż mniejsze np. bakterie.

 

Panel sterowania


”Oczyszczacz

Nowoczesny panel sterowania, umieszczony na froncie obudowy, umożliwia:

 • kontrolę stanu jakości powietrza - kolorowy wskaźnik,
 • włączenie lub wyłączenia nawilżania powietrza,
 • zmianę prędkości wentylatora – 3 trzy tryby plus tryb auto.

Na panelu widoczna jest także informacja o poziomie wody w zbiorniku oraz o wilgotności powietrza. Na ścianie bocznej oczyszczacz powietrza Lavender 3 umieszczona jest komora z czujnikami: PM2,5, wilgotności powietrza i temperatury.

Urządzenie pozbawione jest pilota. Dostęp do dokładnych danych możliwy jest tylko poprzez wifi – w aplikacji Tuya.


Kontrola smartfonem – aplikacja Tuya


Po sparowaniu urządzenia z domowym routerem, możemy zdalnie zarządzać jego pracą. Aplikacja Tuya pozwala na sprawdzenie dokładnego poziomu wilgotności lub temperatury powietrza, a także informuje o jego zanieczyszczeniu. Z pozycji telefonu możemy też włączyć i wyłączyć urządzenie, sterować siłą nawiewu i uruchomić lub zatrzymać nawilżanie. Mamy też informację przypominającą o terminie wymiany filtra-tężni (cooling-pad).

Oczyszczacz powietrza Lavender 3 – aplikacja Tusya

 

Jakie rośliny możemy w nim zasadzić?


W donicy hydroponicznej możemy zasadzić większość powszechnie spotykanych roślin. Wyjątek mogą stanowić storczyki, które wymagają luźnego, przewiewnego podłoża składającego się z kory, keramzytu itp.

Przeciwwskazaniem są też rośliny intensywnie rosnące wzwyż lub rozwijające pień. Taka roślina może utracić stabilność. Możemy posadzić rośliny uprzednio ukorzenione, hodowane metodą hydroponiczną lub przesadzone z podłoża mineralnego (w tym wypadku należy oczyścić korzenie z resztek ziemi). Mocując w donicy urządzenia siatkę, możemy rozpocząć hodowlę bezpośrednio z ziaren. Taka siatka nie jest dostarczana przy zakupie.

Urządzenie ma graficzną instrukcję montażu roślin i rozruchu, nalepioną na froncie obudowy.

Oczyszczacz powietrza Lavender 3 – rośliny

Filtracja: filtr HEPA + węglowy, filtr antybakteryjny

Typ: domowy, stojący

Oczyszczacz powietrza Mateko

Model GAP LAVENDER 3

Do pomieszczeń o powierzchni:

~ 35 m2

Etapy oczyszczania powietrza:

 • filtr HEPA H13
 • filtr antybakteryjny
 • filtr-tężnia (nawilża; wzbogaca powietrze w korzystne mikroorganizmy i leśne aromaty)
 • jonizator powietrza

Etapy oczyszczania wody:

 1. Bio-box
 2. Korzenie roślinne
 3. lampa UV-C
 4. filtr-tężnia

Skuteczność:

PM2,5 (pył zawieszony - smog):

Bakterie i wirusy:

CADR dla PM2,5

CADR dla formaldehydu:

 

99,99%

99,99%

326,9 m3/h

42,8 m3/h

Przepływ powietrza: 360 m3/h

Wydajność nawilżania / pojemność zbiornika:

650 ml/h / 12 l

Wydajność

jonizatora (stężenie jonów ujemnych):

Lampy UV-C (długość fali):

 

3 200 000 szt./cm3

270~285 nm

Czujniki:
 • czujnik PM2,5
 • termometr
 • higrometr

Wskaźniki na urządzeniu:

 • 3-stopniowy wskaźnik wilgotności powietrza
 • 3-stopniowy wskaźnik jakości powietrza
 • Wskaźnik poziomu wody
 • Wskaźnik prędkości wentylatora
 • Wskaźnik trybu pracy
 • Wskaźnik trybu nawilżania

Wskaźniki na w aplikacji Tuya (tylko wifi):

 • procentowy wskaźnik wilgotności powietrza
 • procentowy wskaźnik zanieczyszczenia powietrza
 • wskaźnik temperatury
 • wskaźnik wymiany filtrów
 • dokładne informacje odnośnie trybów pracy

Poziom hałasu*:

16 / 31 / 42 (55) dB(A)

WiFi:

tak

Moc znamionowa:

35 W

Zasilanie:

220 V / 50 Hz

Wymiary

urządzenia (szer. x wys. x gł.):

opakowania (szer. x wys. x gł.):

 

440 x 860 x 250 mm

485 x 925 x 300 mm

Waga netto / brutto:

9,5 / 12 kg

Gwarancja:

24 miesiące, door-to-door - konsument / firma

 *Pomiar zgodnie ze standardami Mateko.

Pozostałe produkty z kategorii
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu