Masz pytanie?

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza to w naszej ofercie przenośne urządzenia z przeznaczeniem do użytku domowego lub komercyjnego służące do usuwania z powietrza zanieczyszczeń...

różnego pochodzenia. Działają na zasadzie zasysania powietrza, przepuszczania go przez różne rodzaje filtrów, a następnie wydmuchowania z powrotem do pomieszczenia. W niektórych urządzeniach powietrze jest dodatkowo wzbogacane np. o jony ujemne (wbudowany jonizator powietrza) lub o zapachy (wkłady zapachowe).
 
Oczyszczacz powietrza idealnie nadaje się do oczyszczania powietrza z roztoczy, grzybów, kurzu a niektóre modele także z drobnoustrojów (bakterii, wirusów) oraz zapachów - dzięki temu przynoszą ulgę osobom z alergią, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego. Od kilku lat obserwujemy coraz częściej pojawiający się jesienią i zimą SMOG (woj. małopolskie, śląskie, mazowieckie). Tutaj także znakomicie sprawdzają się oczyszczacze, choć nie wszystkie radzą z tym sobie jednakowo. Od 2015 roku sprawadzonym z walce ze smogiem jest oczyszczacz Daikin oraz Sharp, którego zakup rekomendujemy. Kilka tysięcy urządzeń, w które zaopatrzyliśmy woj. małopolskie jest chwalonych przez użytkowników, a dowodem na to są wystawiane przez klientów opinie np "Oczyszczacz jest rewelacyjny! Polecam wszystkim. Warto było zainwestować w takie cudo. Przestaliśmy odczuwać drapanie w gardle od wszechobecnego smogu. Małgorzata z Krakowa". Kupując oczyszacze należy pamiętać, że urządzenia te nie są odświeżaczami powietrza! Nie będą wydmuchiwać górskiego powietrza kiedy w pomieszczeniu panuje zaduch bądź mamy do czynienia z intensywnymi zapachami.
 
Oczyszczacz usunie zanieczyszczenia, ale nie będzie w stanie zastąpić okresowego wietrzenia i wpuszczania świeżego powietrza. Oczywiście sytuacja jest nieco inna w przypadku walki ze smogiem - w takich przypakach częste wietrzenie niewiele pomoże, a urządzenie będzie miało więcej pracy. Oferowane przez nas urządzenia z kategorii oczyszczaczy powietrza zasilane są typowym napięciem 230V, żużywają niewiele prądu (poza modelami, działającymi na zasadzie spalania zanieczyszczeń) i zostały przez nas podzielone na dwie grupy:
- nowoczesne, w których filtracja opiera się na metodach pozbawionych typowych filtrów (Hepa i węglowych), ale które równie znakomicie radzą sobie z zanieczyszczeniami i są niedrogie w eksploatacji, np. oczyszacz Daikin
- typowe, działające na zasadzie zatrzymywania zanieczyszczń w filtrach Hepa oraz węglowych (najstarsze rozwiązanie techniczne), skuteczne choć nieco droższe w eksploatacji niż nowoczesne.

 

Wybierz kategorię jaka Cię interesuje:

Facebook