Strona główna » 5 korzyści stosowania kurtyn powietrznych!

5 korzyści stosowania kurtyn powietrznych!

Odgrodzenie przestrzeni z dużą amplitudą temperatur stanowi coraz większą potrzebę zarządców wielkopowierzchniowych nieruchomości, takich jak galerie handlowe, centra logistyczne, czy sklepy budowlane. Wszędzie tam, gdzie występuje duży ruch osób, omawiane dzisiaj rozwiązania okazują się szczególnie przydatne w sezonie zimowym. Przedstawiamy 5 najważniejszych zalet płynących ze stosowania nowoczesnych kurtyn powietrznych, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji zakupowej.
 

Czym jest kurtyna powietrzna nad drzwi?


Zanim omówimy jej zalety, warto powiedzieć kilka słów o tym, czym jest kurtyna powietrzna. Urządzenie to najczęściej podlega montażowi bezpośrednio nad drzwiami (lub ewentualnie na bocznej framudze). Zadania kurtyny powietrznej skupiają się na ochronie pomieszczenia przed wnikaniem do niego powietrza z zewnątrz. Ta niewidzialna bariera sprawdza się nie tylko w zimie, lecz również podczas upalnych dni. W obydwu przypadkach zapewnia komfort termiczny dla użytkowników i ograniczenie kosztów eksploatacyjnych dla zarządcy nieruchomości. O zaletach, jakie oferuje kurtyna powietrzna nad drzwi, opowiemy więcej w dalszej części artykułu. Kurtyna powietrzna elektryczna jest ważnym elementem wyposażenia rozmaitych miejskich punktów usługowych i handlowych, gdzie przemieszczanie się osób ma stałą intensywność niezależnie od pory roku.
 

Korzyści ze stosowania kurtyn powietrznych


Kurtyna powietrzna doskonale sprawdza się jako urządzenie odgradzające otoczenie zewnętrzne od holu wewnątrz budynku. Wspomaga system grzewczy i klimatyzacyjnych, ograniczając dotkliwe straty ciepła. Warto mieć świadomość istnienia licznych zalet tego rozwiązania. Montaż urządzenia otwiera dostęp do licznych korzyści ze stosowania kurtyn powietrznych, które przedstawiamy poniżej.
 

1. Wzrost wartości obiektu w oczach klientów

Omawianie zalet zacznijmy od aspektu psychologicznego, który w handlu ma ogromne znaczenie. Przyciągnięcie klientów do galerii handlowej i nakłonienie ich do zakupu wymaga wielu skomplikowanych zabiegów marketingowych. Cały proces warto rozpocząć już od drzwi wejściowych! Zabarykadowanie budynku solidnymi drzwiami może i pięknie wygląda na zdjęciu, lecz jednocześnie zniechęca przechodniów do odwiedzenia danego miejsca. Nic dziwnego, że drzwi przesuwne cieszą się obecnie tak dużą popularnością. Klient może wejść do sklepu lub galerii handlowej prosto z ulicy. Nieustannie otwarte drzwi z jednej strony wpływają na poprawę wyników sprzedażowych, jednak z drugiej – rodzą problemy natury użytkowej.

Kurtyna powietrza nad drzwi pozwala cieszyć korzyściami marketingowymi, z jednoczesną ochroną wnętrza przed czynnikami zewnętrznymi, np. zanieczyszczenia z ulicy lub wysokie amplitudy temperatur. Otwarte drzwi z kurtyną powietrzną stają się ważną zachętą dla osób postronnych. Działają na podświadomość odbiorców i zapraszają ich do odwiedzenia danej placówki.

2. Skuteczna bariera przed zanieczyszczeniami z zewnątrz

Kurtyna powietrzna elektryczna doskonale blokuje dopływ powietrza z zewnątrz. Dzięki temu w środku może zapanować higieniczna atmosfera, wolna od zanieczyszczeń spalinami, wilgocią, a także pozbawiona uciążliwych owadów. Kurtyna powietrzna ma szereg właściwości prozdrowotnych dla osób stale przebywających w danym budynku. Eliminacja odczuwalnych wahań temperatur i alergenów wnikających z zewnątrz zabezpiecza pracowników przed częstymi wizytami u lekarza. Badania prowadzone w galeriach handlowych wyraźnie dowodzą, że obecność kurtyny powietrznej przekłada się na zmniejszenie zwolnień lekarskich.

Zapewne nie byłeś wcześniej świadomy aż tak dużych korzyści ze stosowania kurtyn powietrznych. Ich działanie wykracza poza standardowe funkcje. Kurtyny pomagają zadbać o zdrowe powietrze w środku, które ma niebagatelny wpływ na komfort i zdrowie pracowników i klientów.

3. Wygoda dla użytkowników

Miejsca użyteczności publicznej odwiedzane są przez osoby o rozmaitych potrzebach. Często spotykamy tam rodziny z dziećmi, osoby na wózkach inwalidzkich, czy osoby starsze, które mają spore trudności ze swobodnym poruszaniem. Brak fizycznej bariery przed wejściem do sklepu sprawia, że wymienione tutaj grupy klientów mogą poczuć się swobodnie i komfortowo.

Pod pojęciem komfortu kryje się zarazem kwestia stabilności termicznej. Kurtyna powietrzna elektryczna chroni przed nieprzyjemnymi przeciągami, deszczem, oraz nadmiernymi wahaniami temperatury w bezpośredniej odległości od wejścia.

4. Znaczna redukcja zużycia energii w nieruchomości

Walory użytkowe to jedno. Trudno jednak odmówić znaczenia aspektom ekonomicznym, jakie w przypadku kurtyn powietrznych ukazują się w pełnym blasku. Dzięki gigantycznej redukcji utraty ciepła w zimie, a także ograniczania ucieczki klimatyzowanego powietrza latem, kurtyna powietrzna nad drzwi okazuje się idealnym narzędziem do optymalizacji kosztów energetycznych. Bilans kosztów zdecydowanie przemawia za jej montażem. Straty energii zawsze są największe w miejscach częstego otwierania drzwi wejściowych. W dużych sklepach i galeriach handlowych problem ten urasta do znacznych rozmiarów. Instalacja kurtyny powietrznej pozwala na szybkie poradzenie sobie z wysokimi kosztami eksploatacji w obszarze utrzymania właściwej temperatury.

5. Zwiększenie bezpieczeństwa podczas ewakuacji

nstytucje opracowujące procedury bezpieczeństwa na wypadek pożaru lub ewakuacji z innej przyczyny patrzą przychylnym okiem na kurtyny powietrzne. Brak fizycznej bariery odgradzającej wnętrze pomieszczenia obniża ryzyko awarii w newralgicznym momencie. Kurtyny montowane nad drzwiami zapewniają swobodny przepływ osób. W momencie ewakuacji kurtyna umożliwia błyskawiczne opuszczenie zagrożonego terenu.

Warto poważnie zastanowić się nad jej zakupem. Relacja ceny do liczby korzyści ze stosowania kurtyn powietrznych prezentuje się wyśmienicie.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu