Strona główna » Bardzo cichy wentylator pokojowy - ile prądu zużywa?

Bardzo cichy wentylator pokojowy - ile prądu zużywa?

Popularnym urządzeniem, po które sięgamy w upalne, letnie dni, jest wentylator domowy. Tego rodzaju sprzęt sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma klimatyzacji, ani innych rozwiązań umożliwiających wymianę powietrza. Oczywiście regularne użytkowanie wiatraka wiąże się z poborem energii elektrycznej. Postaramy się odpowiedzieć na pytania o to, ile prądu zużywa wentylator pokojowy i na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model.
 


Jak działają wentylatory pokojowe?

Klasyczny, cichy wentylator pokojowy to urządzenie zasilane energią elektryczną z gniazdka o napięciu 230 V. Szybkie obracanie się śmigła poruszającego się dzięki wbudowanemu silnikowi, wywołuje ruch powietrza w pomieszczeniu. Co istotne, zjawisko to nie powoduje obniżenia temperatury. Wyjątkiem będzie tutaj wentylator pokojowy z chłodzeniem, który stanowi atrakcyjną alternatywę dla klimatyzatora. Zmianę temperatury mogą powodować również wentylatory sufitowe, które odpowiadają za przemieszczanie się mas powietrza w kierunku pionowym.

Rodzaj wentylatora a jego przeznaczenie

W zależności od potrzeb możemy wybierać pomiędzy wentylatorami przenośnymi lub stacjonarnymi, montowanymi na ścianach bądź w sufitach (wentylatory sufitowe). Przeznaczenie wiatraka determinuje jego budowę, moc, wydajność oraz pozostałe parametry techniczne, w tym to, ile prądu zużywa wentylator pokojowy.

Na co zwracać uwagę, wybierając wentylator pokojowy?

Chcąc znaleźć odpowiedni wentylator dla siebie, należy uwzględnić kilka istotnych parametrów. W szczególności na komfort użytkowania wiatraka i jego wydajność wpływają takie aspekty jak:

  • moc silnika – im wyższa, tym większą wydajnością dysponować będzie wentylator,
  • głośność – mniej decybeli generowanych przez wentylator pokojowy, to jego cichsza praca,
  • pobór energii elektrycznej – decyduje o tym, ile prądu zużywa wentylator pokojowy,
  • długość oraz tworzywo wykonania śmigła,
  • możliwości sterowania: programowanie czasu działania, ustawienie trybu nocnego, liczba stopni pracy, zdalne sterowanie,
  • oscylacja – możliwość regulacji kierunku ruchu głowicy.

Gdzie sprawdzi się bardzo cichy wentylator pokojowy?

Nieprzypadkowo, jedną z kluczowych właściwości wentylatorów pokojowych oraz biurowych, stanowi głośność ich pracy. Większość z nas chce, aby wiatrak pracował cicho, a jednocześnie z maksymalną wydajnością. W niektórych wnętrzach bardzo cichy wentylator pokojowy jest wręcz wymogiem, umożliwiającym komfortowe korzystanie z pomieszczeń. Bezgłośne wentylatory doskonale sprawdzają się w sypialni, biurze, łazience, gabinecie czy salonie, czyli tam, gdzie relaksujemy się, pracujemy i wypoczywamy.

Na poziom emitowanego hałasu bezpośredni wpływ mają również komponenty zastosowane do budowy urządzenia. Śmigło o nieodpowiedniej średnicy będzie generowało więcej hałasu. Równie ważny jest sposób mocowania łopatek – solidnie zainstalowane komponenty to mniejsze prawdopodobieństwo występowania tarcia, pisków oraz innych uciążliwych odgłosów.

Ile prądu zużywa wentylator pokojowy cichy?

Poszczególne modele wentylatorów wykazują różne zapotrzebowanie na energię elektryczną. To ile prądu zużywa wentylator pokojowy, zależy w dużej mierze od jego mocy. Przykładowo, wentylator sufitowy AireRyder TOLEDO oferujący 4 stopnie pracy i prędkości obrotowe w zakresie 369-659 obrotów na minutę, może pobierać od 15,4 do 38,7 W. Dla porównania cyrkulator podłogowy leżący Stadler Form OTTO to pobór mocy na poziomie 45 W, natomiast bardzo cichy wentylator pokojowy Casa Fan Mirage o maksymalnej prędkości obrotowej 230 obrotów na minutę zasilany prądem 230 V pobierze od 19 do 53 W. Zakładając, że do mieszkania wybierzemy wentylator pokojowy cichy o mocy 50 W, który będzie pracował przez 8 godzin dziennie, dobowe zużycie wyniesie 0,4 kWh (0,05 kWh na godzinę).

Gdzie kupić cichy wentylator pokojowy?

Szeroki wybór wentylatorów pokojowych o dużej mocy i wydajności dostępny jest w naszym sklepie internetowym. Jeśli interesuje Państwa wydajny, cichy wentylator pokojowy, polecamy modele sufitowe lub podłogowe, które można przenosić i przestawiać w dowolny sposób.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą:

Zachęcamy także do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat dostępnych wentylatorów i do przeczytania obszernego wpisu „Wentylator czy klimatyzator – co wybrać?


Kopiowanie niniejszego opisu lub jego wykorzystywanie bez zgody firmy KLIMA-TOP prawnie zabronione.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu