Masz pytanie?

Galeria wybranych montaży cz. 6 (2016)

Mieszkanie prywatne - Warszawa Bielany. Zamontowany klimatyzator: Mitsubishi MSZ-EF42VE2 Silver serii Premium (moc chłodnicza 4,2 kW) obsługujący salon.
Jednostkę wewnętrzną zamontowano na ścianie szczytowej między oknami. Instalację wyprowadzono na zewnątrz pod "plecami" klimatyzatora i podłączono do agregatu podwieszonego do elewacji balkonu. Skropliny odprowadzono grawitacyjnie na balkon (woda będzie zbierana do zbiornika).

Klimatyzatory Klimatyzatory

 

Mieszkanie prywatne - Warszawa Wilanów. Zamontowany klimatyzator: LG D12CM serii Deluxe Sirius (moc chłodnicza 3,5 kW) obsługujący salon z kuchnią.
Jednostkę wewnętrzną zamontowano na ścianie szczytowej. Korzystając ze stanu developerskiego mieszkania, wykuto bruzdy w ścianach i wylewce podłogowej i poprowadzono w nich instalację. Dzięki takiemu rozwiązaniu po wykończeniu mieszkania na ścianie poza klimatyzatorem nie będzie żadnej instalacji, mimo że agregat zewnętrzny jest oddalony o ponad 5 mb od j. wewnętrznej. Skropliny odprowadzono grawitacyjnie na balkon, częściowo w oddzielnej bruździe prowadzonej ze spadkiem (woda będzie odprowadzana przez odwodnienie balkonu).

Klimatyzatory Klimatyzatory Klimatyzatory Klimatyzatory

 

Wydział PAN - Warszawa. Zamontowany klimatyzator: Daikin FTXS35K serii Professional (moc chłodnicza 3,5 kW) obsługujący pomieszczenie serwerowni.
Jednostkę wewnętrzną zamontowano w wyznaczonym miejscu remontowanej serwerowni. Instalację wyprowadzono na zewnątrz i w maskownicach sprowadzono do poziomu gruntu w maskownicach. Agregat umieszczono na konstrukcji obok istniejącego. Skropliny odprowadzono za pomocą pompki skroplin do kanalizacji.

Klimatyzatory Klimatyzatory Klimatyzatory

 

Mieszkanie prywatne - Warszawa Żoliborz. Zamontowany klimatyzator: LG A12LL serii ArtCool Mirror (moc chłodnicza 3,5 kW) obsługujący salon.
Jednostkę wewnętrzną zamontowano na ścianie działowej salonu z sypialnią. Instalację przeprowadzono pod "plecami" j. wewnętrznej do sypialni, tam w szczelinie wyciętej w ścianie G-K doprowadzono do rogu pomieszczenia, wyprowadzono na balkon i w maskownicy (6x8cm), doprowadzono do agregatu posadowionego na posadzce balkonu. Skropliny odprowadzono grawitacyjnie razem z instalacją chłodniczą na balkon (woda będzie zbierana do zbiornika).

Klimatyzatory Klimatyzatory Klimatyzatory

 

Mieszkanie prywatne - Warszawa Wola. Zamontowany klimatyzator: LG G12WL serii ArtCool Stylist (moc chłodnicza 3,5 kW) obsługujący salon.
Jednostkę wewnętrzną zamontowano na ścianie szczytowej, po lewej stronie drzwi balkonowych. Instalację wyprowadzono na zewnątrz pod "plecami" klimatyzatora i podłączono do agregatu podwieszonego do elewacji balkonu. Skropliny odprowadzono grawitacyjnie na balkon (woda będzie zbierana do zbiornika).

Klimatyzatory Klimatyzatory Klimatyzatory

 

Mieszkanie prywatne - Warszawa Tarchomin. Zamontowany klimatyzator: LG D09CM serii Deluxe Sirius (moc chłodnicza 2,5 kW) obsługujący salon.
Jednostkę wewnętrzną zamontowano na ścianie po lewej stronie względem okien. Instalację doprowadzono do rogu pomieszczenia w maskownicy (6x8cm), wyprowadzono na zewnątrz, sprowadzono do poziomu podłogi i podłączono do agregatu posadowionego na posadzce balkonu. Skropliny odprowadzono grawitacyjnie na balkon (woda będzie zbierana do zbiornika).

Klimatyzatory Klimatyzatory

 

Politechnika Warszawska - Warszawa. Zamontowano klimatyzator kasetonowy LG UT36 (moc chłodnicza 10,0 kW) obsługujący pomieszczenie techniczne.
Jednostkę wewnętrzną zamontowano w wyznaczonym miejscu remontowanej serwerowni. Instalację poprowadzono częściowo luzem a częściowo w maskownicach, sprowadzono na zewnątrz do poziomu agregatu umieszczonego na cokole. Skropliny odprowadzono za pomocą pompki skroplin na zewnątrz.

Klimatyzatory Klimatyzatory Klimatyzatory Klimatyzatory Klimatyzatory

 

Mieszkanie prywatne - Warszawa Wola. Zamontowany klimatyzator: Blaupunkt BAC-WM-I1312-A14P serii BluVenter (moc chłodnicza 3,5 kW) obsługujący salon z kuchnią.
Jednostkę wewnętrzną zamontowano na ścianie po prawej stronie względem okien. Instalację doprowadzono do rogu pomieszczenia w maskownicy (6x8cm), sprowadzono do poziomu podłogi, wyprowadzono na zewnątrz i podłączono do agregatu posadowionego na posadzce balkonu. Skropliny odprowadzono grawitacyjnie na balkon (woda będzie odprowadzana przez odwodnienie balkonu).

Klimatyzatory Klimatyzatory

 

Dom prywatny - Serock. Zamontowany klimatyzator: Daikin FTXG35LW serii Emura Cold (moc chłodnicza 3,5 kW) obsługujący salon. Wersja Cold umożliwia ogrzewanie praktycznie przez całą zimę - do tego celu ma również służyć ten klimatyzator (stąd dwie rurki skroplinowe pod agregatem - jedna z j. wewnętrznej a jedna z zewnętrznej).
Jednostkę wewnętrzną zamontowano na ścianie szczytowej, po prawej stronie drzwi balkonowych. Instalację wyprowadzono na zewnątrz pod "plecami" klimatyzatora i podłączono do agregatu podwieszonego do elewacji tarasu. Skropliny odprowadzono grawitacyjnie na taras.

Klimatyzatory Klimatyzatory

 

Mieszkanie prywatne - Parzniew. Zamontowany klimatyzator: LG P18EL serii Standard (moc chłodnicza 5,0 kW) obsługujący duży (45m2) salon.
Jednostkę wewnętrzną zamontowano na ścianie szczytowej. Instalację wyprowadzono na zewnątrz w niewidoczny z wnętrza mieszkania sposób (pod "plecami" urządzenia) i podłączono do agregatu podwieszonego do elewacji balkonu. Skropliny odprowadzono grawitacyjnie na balkon (woda będzie odprowadzana przez odwodnienie balkonu).

Klimatyzatory Klimatyzatory

 

Mieszkanie prywatne - Warszawa Grochów. Zamontowany klimatyzator: Blaupunkt BAC-WM-I1414-A12H serii Punt Azul (moc chłodnicza 2,5 kW) obsługujący sypialnię.
Jednostkę wewnętrzną zamontowano na ścianie nad drzwiami sypialni. Korzystając ze stanu developerskiego mieszkania, wykuto bruzdy w ścianach i poprowadzono w nich instalację. Dzięki takiemu rozwiązaniu po wykończeniu mieszkania na ścianie poza klimatyzatorem nie będzie żadnej instalacji, mimo że agregat zewnętrzny jest oddalony o ponad 5 mb od j. wewnętrznej. Skropliny odprowadzono grawitacyjnie do kanalizacji w łazience, osobną bruzdą prowadzoną ze spadkiem. Agregat posadowiono na posadzce balkonu.

Klimatyzatory Klimatyzatory Klimatyzatory Klimatyzatory Klimatyzatory

 

`
Facebook