Masz pytanie?

Grzejniki konwekcyjne

Grzejniki konwekcyjne to urządzenia, w których ciepłe powietrze ogrzewa pomieszczenie w wyniku konwekcji (unoszenia), a więc jak w typowych "kaloryferach" montowanych na stałe w mieszkaniach czy obiektach użyteczności publicznej. Czasem urządzenia te posiadają...

wbudowane małe wentylatorki do nadmuchu gorąca (tzw. tryb TURBO), ale ich przepływ powietrza jest na tyle mały że nie ma większego znaczenia czy grzejnik konwekcyjny jest w nie wyposażony czy nie - tym samym nie wpływa to na skuteczność w ogrzewaniu pomieszczenia. Grzejniki konwekcyjne to urządzenia zarówno z grzałkami spiralnymi ogrzewającymi powietrze, jak i również grzejniki olejowe, w których grzałki rozgrzewają olej a dopiero on oddaje ciepło do pomieszczenia.

 

Oferowane przez nas urządzenia z tej kategorii zasilane są typowym napięciem 230V i służą do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni 10-25 m2. Ze względu na ograniczenia w mocy grzewczej (max 3 kW) nie są przeznaczone do pojedynczego zastosowania w większych pomieszczeniach, niemniej w każdym można zastosować po kilka grzejników by problem został rozwiązany. Część z nich posiada zabezpieczenia i wyłącza się po przewróceniu na podłogę. Inne posiadają także funkcję "anti frost", dzięki której możliwe jest utrzymuwanie temp. 4*C w pomieszczeniu i nie dopuszczanie do spadku w okolice 0*C.

 

Ciekawostką jest, że grzejnik doczekał się wybudowania pomnika. W Sankt Petersburgu, z nastaniem zimy 2005, w rocznicę 150 lat od momentu zamontowania pierwszego grzejnika ustawiono 2 metrowy i ważący 200 kg żeliwny grzejnik. Wykonał go lokalny rzeźbiarz, Nikołaj Kuklew. Także w Polsce, w Stąporkowie (woj. świętokrzyskie) znajduje się podobny pomnik, przy czym jest jeszcze większy - ma około 3m wysokości. Jest jednym z największych w Europie i przypomina wszystkim o latach świetności miasta, gdy miejscowa Odlewnia Żeliwa produkowała 96% grzejników w Polsce.

Zalety grzejników konwekcyjnych:

- przenośne,
- lekkie,
- szybko się rozgrzewają,
- możliwość powieszenia na ścianie (wybrane modele),
- sterowane termostatem.

Wady grzejników konwekcyjnych:

- zużywają tyle prądu ile dają ciepła,Masz wątpliwości? Dzwoń do nas (pn-pt w godzinach 8-16) - postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie:
tel. (22) 743-21-22
tel. (22) 211-16-60.

Kopiowanie niniejszego opisu lub jego wykorzystywanie bez zgody firmy KLIMA-TOP prawnie zabronione.Wybierz produkt jaki Cię interesuje:

Sortuj wg:
Facebook