Masz pytanie?

Nagrzewnice olejowe

Nagrzewnice olejowe to urządzenia, w których następuje proces spalania w otwartej lub zamkniętej komorze spalania, a powietrze zasysane przez wentylator...

miesza się z ciepłem (i spalinami) lub omywa komorę spalania i jako gorące jest wydmuchiwane z nagrzewnicy. Wyjątkiem są nagrzewnice promiennikowe, w których olej spala się w komorze spalania a płomień kierowany jest na specjalną powierzchnię, która rozgrzewa się do czerwoności i oddaje ciepło przez promieniowanie - tego typu nagrzewnice nie posiadają nadmuchu powietrza.

 

Większość nagrzewnic olejowych zasilana jest olejem napędowym lub opałowym, a do napędu wentylatora wystarcza typowe napięcie 230V. Część urządzeń posiada wbudowany termostat pomieszczeniowy (nagrzewnice Kerona, Xaram), a pozostałe mają jedynie możliwość podłączenia zewnętrznego termostatu i w ten sposób regulowania temperatury (nagrzewnice Master).

 

Nagrzewnice olejowe nie posiadają możliwości regulacji mocy - regulacja polega jedyniena załączaniu i wyłączaniu urządzenia przez termmostat. Istnieje także odmiana nagrzewnic zasilana olejem tzw. uniwersalnym, czyli praktycznie każdym (silnikowym przepracowanym, posmażalniczym itp.). Te modele zawsze posiadają odprowadzenie spalin osobnym przyłączem kominowym ale z reguły nie mogą być sterowane za pomocą termostatu.

 

Oferowane przez nas nagrzewnice olejowe mają moce 10-220 kW i znajdują przeróżne zastosowania. Mogą być stosowane na budowach (na otwartej przestrzeni), w magazynach gdzie stale nie przebywają ludzie (modele bez odprowadzenia spalin) lub tam, gdzie ludzie pracują (modele z odprowadzeniem spalin), a także do ogrzewania warsztatów, pomieszczeń gospodarczych, szklarni itp. Wszystkie modele przenośne są wyposażone w zbiornik paliwa umożliwiający ich pracę przez kilka-kilkanaście godzin (w zależności od modelu), dzięki czemu wystarczy tylko gniazdo 230V aby nagrzewnica mogła pracować (prąd jest potrzebny do zasilania wentylatora oraz systemów bezpieczeństwa).

 

Zalety nagrzewnic olejowych:

- ekonomiczne w eksploatacji,
- największy zakres mocy grzewczych,
- przenośne lub stacjonarne,
- natychmiastowe ciepło,
- wysoka temperatura nadmuchu.

Wady nagrzewnic olejowych:

- konieczność zaopatrywania w olej,
- konieczność zapewnienia tlenu do spalania,
- konieczność utrzymywania w czystości.


Masz wątpliwości? Dzwoń do nas (pn-pt w godzinach 8-16) - postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie:
tel. (22) 743-21-22
tel. (22) 211-16-60.

Kopiowanie niniejszego opisu lub jego wykorzystywanie bez zgody firmy KLIMA-TOP prawnie zabronione.

Wybierz produkt jaki Cię interesuje:

Facebook