Masz pytanie?
Nie wiesz co wybrać? Skorzystaj z rozszerzonej wyszukiwarki
Wpisz przedział cenowy
[PLN]
Wpisz powierzchnię pomieszczenia w [m2] - dla klimatyzatorów, oczyszczaczy
lub
kubaturę pomieszczenia w [m3] - dla nagrzewnic, osuszaczy
[m2] = szerokość x długość pomieszczenia
[m3] = szerokość x długość x wysokość pomieszczenia

Nagrzewnice olejowe

Na czym opiera się działanie nagrzewnic olejowych?

Nagrzewnice olejowe to urządzenia, w których następuje proces spalania w otwartej lub zamkniętej komorze spalania, a powietrze zasysane przez wentylator miesza się z ciepłem (i spalinami) lub omywa komorę spalania i jako gorące jest wydmuchiwane z nagrzewnicy. Wyjątkiem są nagrzewnice promiennikowe, w których olej spala się w komorze spalania, a płomień kierowany jest na specjalną powierzchnię, która rozgrzewa się do czerwoności i oddaje ciepło przez promieniowanie - tego typu nagrzewnice nie posiadają nadmuchu powietrza.

Większość nagrzewnic olejowych zasilana jest olejem napędowym lub opałowym, a do napędu wentylatora wystarcza typowe napięcie 230V. Część urządzeń posiada wbudowany termostat pomieszczeniowy (nagrzewnice Kerona, Xaram), a pozostałe mają jedynie możliwość podłączenia zewnętrznego termostatu i w ten sposób regulowania temperatury (nagrzewnice olejowe Master).

Oferowane przez nas nagrzewnice olejowe mają moce 10-220 kW i znajdują przeróżne zastosowania. Wszystkie modele przenośne są wyposażone w zbiornik paliwa umożliwiający ich pracę przez kilka-kilkanaście godzin (w zależności od modelu), dzięki czemu wystarczy tylko gniazdo 230V aby nagrzewnica mogła pracować (prąd jest potrzebny do zasilania wentylatora oraz systemów bezpieczeństwa).

Czytaj więcej
`
Facebook