Masz pytanie?

Oczyszczacze powietrza rekomendowane do walki ze smogiem i alergią

Oczyszczacze powietrza są obecnie najskuteczniejszym sposobem walki ze smogiem, na jaki mogą pozwolić sobie osoby prywatne. Zainwestowanie w tego typu urządzenie pozwala cieszyć się powietrzem zdrowym, wolnym od pyłów PM 10 i PM 2,5, które są uznawane za główny problem smogu oraz lotnych związków organicznych, zwłaszcza benzopirenu. Trzeba jednak zauważyć, że nie wszystkie modele nadają się w równym stopniu do usuwania zanieczyszczeń. Najskuteczniejsze oczyszczacze powietrza do walki ze smogiem zostały przez nas wyszczególnione w poniższym artykule.

Uznani producenci oczyszczaczy powietrza do walki ze smogiem

Siła niektórych marek sprawia, że stają się one pierwszym wyborem każdego, kto choć trochę interesuje się tematem. Ze względu na nasze duże doświadczenie w tej dziedzinie jesteśmy w stanie polecić producentów, których urządzenia są bez wątpienia najlepsze w kwestii walki ze smogiem. Szczególną uwagę zwracamy na oczyszczacze powietrza Daikin. To prawdopodobnie najlepszy sprzęt w swojej klasie – co potwierdzają klienci na całym świecie. Urządzenia tej marki wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, względnie cichą pracą, dużą wydajnością, wielofunkcyjnością (np. nawilżaniem powietrza) i dobrą ceną w stosunku do jakości. Zalet oczyszczaczy powietrza Daikin jest wiele, dlatego nasi klienci zaufali tej marce i bardzo chętnie z niej korzystają.

Nie jest to jedyny zaufany producent. Oprócz niego możemy polecić urządzenia pochodzące od:

 • Warmtec,
 • Winix,
 • Hogner,
 • Prem-I-AIR
 • Blaupunkt,
 • Super Air,
 • Mila.

Wydajne oczyszczacze powietrza do walki ze smogiem

Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony głównie od jego wydajności, a to łączy się z wielkością pomieszczenia. Jeśli chce się, aby oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem doskonale realizował swoje zadanie, trzeba dopasować jego moc do metrażu, w którym będzie pracował. Zbyt słabe urządzenie w dużym salonie nie będzie działać poprawnie, natomiast zbyt mocne będzie niepotrzebnie pobierać energię.

Na naszą ofertę składają się oczyszczacze powietrza do dużych pomieszczeń. Ich wydajność sięga od 6 do nawet 140 m² w zależności od modelu i producenta. Najmocniejsze warianty w naszym asortymencie w zupełności pokrywają zapotrzebowanie na urządzenia antysmogowe nie tylko w domach, ale również dużych biurach czy powierzchniach handlowych.

Oprócz tego posiadamy oczyszczacze powietrza do małych pomieszczeń. Najmniejszy model wykazuje się wydajnością na poziomie 6 m², pozostałe typowe moce to np. 27, 45 czy 46 m². Doskonale nadają się do sypialni, gabinetów i pokojów dziecięcych. Mniejsza wydajność oznacza też niższą, bardziej atrakcyjną dla klientów cenę. Do małych pomieszczeń zaliczamy też wnętrza pojazdów – polecamy więc Warmtec AP Go do samochodu. Sprawdza się on doskonale jako oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem.

Wielofunkcyjne urządzenia

Oprócz walki ze smogiem, proponowane przez nas oczyszczacze mogą spełniać inne funkcje. Część modeli wyposażona jest m.in. w nawilżacze powietrza, jonizatory powietrza, lampy UV i inne przydatne elementy. Dzięki czemu oczyszczacz powietrza do małych pomieszczeń lub do dużych, wpływa korzystnie na mikroklimat panujący w domu. Zachęcamy do zapoznania się z ich opisami. .poszczególnych urządzeń, aby dowiedzieć się więcej na temat ich możliwości.


Kopiowanie niniejszego opisu lub jego wykorzystywanie bez zgody firmy KLIMA-TOP prawnie zabronione.
 • SMOG - czy mnie to dotyczy?

  smog-polska[1].jpg
 • Oczyszczacz powietrza Warmtec AP 200 W z filtrem Hepa H13 (60m2)

  Oczyszczacz powietrza Warmtec AP 200 W

  Wydajność: max 60m2

  Poziom hałasu: 30-61 dB

  Szacunkowy roczny koszt filtrów: 150 zł

  Pobór mocy: 45 W

  Gwarancja: 3 lata, door-to-door

   


  Oczyszczacz powietrza AP200W marki WARMTEC to doskonałe rozwiązanie dla alergików, astmatyków, palaczy. Urządzenie jako jedno z nielicznych posiada atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH). Dzięki rozbudowanemu zestawowi filtrów mieszczących się w kompaktowej obudowie, oczyszczacz Warmtec sprawdzi się w gęsto umeblowanych salonach i zastawionych biurach o powierzchni sięgającej aż 60m2.

   

`
Facebook