Masz pytanie?

Oczyszczacze powietrza rekomendowane do walki ze smogiem i alergią

Oczyszczacze powietrza są obecnie najskuteczniejszym sposobem walki ze smogiem, na jaki mogą pozwolić sobie osoby prywatne. Zainwestowanie w tego typu urządzenie pozwala cieszyć się powietrzem zdrowym, wolnym od pyłów PM 10 i PM 2,5, które są uznawane za główny problem smogu oraz lotnych związków organicznych, zwłaszcza benzopirenu. Trzeba jednak zauważyć, że nie wszystkie modele nadają się w równym stopniu do usuwania zanieczyszczeń. Najskuteczniejsze oczyszczacze powietrza do walki ze smogiem zostały przez nas wyszczególnione w poniższym artykule.

Uznani producenci oczyszczaczy powietrza do walki ze smogiem

Siła niektórych marek sprawia, że stają się one pierwszym wyborem każdego, kto choć trochę interesuje się tematem. Ze względu na nasze duże doświadczenie w tej dziedzinie jesteśmy w stanie polecić producentów, których urządzenia są bez wątpienia najlepsze w kwestii walki ze smogiem. Szczególną uwagę zwracamy na oczyszczacze powietrza Daikin. To prawdopodobnie najlepszy sprzęt w swojej klasie – co potwierdzają klienci na całym świecie. Urządzenia tej marki wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, względnie cichą pracą, dużą wydajnością, wielofunkcyjnością (np. nawilżaniem powietrza) i dobrą ceną w stosunku do jakości. Zalet oczyszczaczy powietrza Daikin jest wiele, dlatego nasi klienci zaufali tej marce i bardzo chętnie z niej korzystają.

Nie jest to jedyny zaufany producent. Oprócz niego możemy polecić urządzenia pochodzące od:

 • Warmtec,
 • Winix,
 • Hogner,
 • Prem-I-AIR
 • Blaupunkt,
 • Super Air,
 • Mila.

Wydajne oczyszczacze powietrza do walki ze smogiem

Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony głównie od jego wydajności, a to łączy się z wielkością pomieszczenia. Jeśli chce się, aby oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem doskonale realizował swoje zadanie, trzeba dopasować jego moc do metrażu, w którym będzie pracował. Zbyt słabe urządzenie w dużym salonie nie będzie działać poprawnie, natomiast zbyt mocne będzie niepotrzebnie pobierać energię.

Na naszą ofertę składają się oczyszczacze powietrza do dużych pomieszczeń. Ich wydajność sięga od 6 do nawet 140 m² w zależności od modelu i producenta. Najmocniejsze warianty w naszym asortymencie w zupełności pokrywają zapotrzebowanie na urządzenia antysmogowe nie tylko w domach, ale również dużych biurach czy powierzchniach handlowych.

Oprócz tego posiadamy oczyszczacze powietrza do małych pomieszczeń. Najmniejszy model wykazuje się wydajnością na poziomie 6 m², pozostałe typowe moce to np. 27, 45 czy 46 m². Doskonale nadają się do sypialni, gabinetów i pokojów dziecięcych. Mniejsza wydajność oznacza też niższą, bardziej atrakcyjną dla klientów cenę. Do małych pomieszczeń zaliczamy też wnętrza pojazdów – polecamy więc Warmtec AP Go do samochodu. Sprawdza się on doskonale jako oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem.

Wielofunkcyjne urządzenia

Oprócz walki ze smogiem, proponowane przez nas oczyszczacze mogą spełniać inne funkcje. Część modeli wyposażona jest m.in. w nawilżacze powietrza, jonizatory powietrza, lampy UV i inne przydatne elementy. Dzięki czemu oczyszczacz powietrza do małych pomieszczeń lub do dużych, wpływa korzystnie na mikroklimat panujący w domu. Zachęcamy do zapoznania się z ich opisami. .poszczególnych urządzeń, aby dowiedzieć się więcej na temat ich możliwości.


Kopiowanie niniejszego opisu lub jego wykorzystywanie bez zgody firmy KLIMA-TOP prawnie zabronione.
 • Oczyszczacz powietrza Warmtec AP 200 W z filtrem Hepa H13 (60m2)

  Oczyszczacz powietrza Warmtec AP 200 W

  Wydajność: max 60m2

  Poziom hałasu: 30-61 dB

  Szacunkowy roczny koszt filtrów: 150 zł

  Pobór mocy: 45 W

  Gwarancja: 3 lata, door-to-door

   


  Oczyszczacz powietrza AP200W marki WARMTEC to doskonałe rozwiązanie dla alergików, astmatyków, palaczy. Urządzenie jako jedno z nielicznych posiada atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH). Dzięki rozbudowanemu zestawowi filtrów mieszczących się w kompaktowej obudowie, oczyszczacz Warmtec sprawdzi się w gęsto umeblowanych salonach i zastawionych biurach o powierzchni sięgającej aż 60m2.

   

 • SMOG - czy mnie to dotyczy?

  smog-polska[1].jpg
 • Kaseta filtracyjna do oczyszczacza powietrza Warmtec AP EVO ** WYSYŁKA 24h! **

  Kaseta filtracyjna do oczyszczacza powietrza Warmtec AP EVO

  Kaseta filtracyjna do oczyszczacza powietrza Warmtec AP EVO

  Cena:99,00PLN
 • Filtry do oczyszczacza powietrza Super Air SA Pro 550

  Filtry do oczyszczacza powietrza Super Air SA Pro 550

  Zestaw trzech filtrów do oczyszczacza powietrza Super Air SA Pro 550.

  Cena:495,00PLN
 • Oczyszczacz powietrza Winix P 150 (33m2) ** WYSYŁKA GRATIS EKSPRES! **

  Oczyszczacz powietrza Winix P 150

  Wydajność: max 33m2

  Poziom hałasu: 26-52 dB(A)

  Pobór mocy: 4-40 W

  Gwarancja: 2 lata

   


  Certyfikowany, najwyższej jakości oczyszcza powietrza marki WINIX, z czujnikiem jakości powietrza, trójfazową filtracją i trybem Auto. WINIX P150 jest oczyszczaczem nowej generacji, doskonale sprawdzającym się w niewielkich pomieszczeniach, takich jak pokoje dziecięce, gabinety czy sypialnie.

   

  Cena:1.039,00PLN
 • Oczyszczacz powietrza Winix U 300 (68m2) ** ODBIÓR OD RĘKI ** WYSYŁKA GRATIS EKSPRES! **

  Oczyszczacz powietrza Winix U 300

  Wydajność: max 68 m2

  Poziom hałasu: 26-55 dB(A)

  Szacunkowy roczny koszt filtrów: 217 zł

  Pobór mocy: 4-60 W

  Gwarancja: 2 lata, door-to-door

   


  WINIX U300 to unikalnej klasy oczyszczacz powietrza hepa, z rozbudowanym systemem czyszczącym, który gwarantuje idealnie czyste powietrze, a także zapobiega namnażaniu się roztoczy kurzu, pleśni i grzybów. Likwiduje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, od najmniejszych do największych, w tym: brzydkie zapachy, bakterie, pleśnie, grzyby, toksyny, roztocza kurzu domowego, związki chemiczne, włosy, sierść zwierząt.

   

  Cena:1.319,00PLN
 • Oczyszczacz powietrza Daikin MC 70 L (MC70LVM) z filtrami na 10 lat (46m2) ** AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA **

  Oczyszczacz powietrza Daikin MC 70 LVM

  Wydajność: max 46 m2

  Usuwanie wirusów: 99,99%

  Poziom hałasu: 16-48 dB(A)

  Szacunkowy roczny koszt filtrów: 60 zł

  Pobór mocy: 7-65 W

  Gwarancja: 3 lata, door-to-door (dla firm i konsumentów)


  Kolejna generacja skutecznych oczyszczaczy powietrza japońskiej firmy Daikin. UWAGA! W komplecie materiały eksploatacyjne wystarczające na około 10 lat użytkowania!!!

  Cena:1.369,00PLN
 • Oczyszczacz powietrza Warmtec AP Neo z WiFi i dwoma filtrami Hepa H13 (100m2) ** -10 zł ZA PRZEDPŁATĘ ** WYSYŁKA GRATIS 24h! **

  Oczyszczacz powietrza Warmtec AP Neo

  Wydajność: max 100m2

  Poziom hałasu: 30-66 dB

  Szacunkowy roczny koszt filtrów: 275 zł

  Pobór mocy: max 80 W

  Gwarancja: 3 lata, door-to-door


  Oczyszczacz powietrza AP Neo marki WARMTEC to jedyny oczyszczacz w naszej ofercie z podwójną warstwą filtrów HEPA, przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 100m2. Posiada  atest PZH, wyświetlacz PM2,5 w powietrzu, a jefo maksymalny przepływ powietrza to aż 750m3/h. AP Neo to kolejny świetny oczyszczacz powietrza tej marki.

   

  Cena:1.999,00PLN
 • Oczyszczacz powietrza Warmtec AP 350 W PLUS z nawilżaniem, filtrem Hepa H13 i WiFi (80m2) ** - 10 zł ZA PRZEDPŁATĘ ** ODBIÓR OD RĘKI ** WYSYŁKA GRATIS EKSPRES! **

  Oczyszczacz powietrza Warmtec AP 350 W

  Wydajność: max 80 m2

  Poziom hałasu: 30-54 dB

  Szacunkowy roczny koszt filtrów: 247 zł (razem z wkładem nawilżającym)

  Pobór mocy: 65 W

  Gwarancja: 3 lata, door-to-door


  Oczyszczacz powietrza AP350 marki WARMTEC to doskonałe rozwiązanie dla alergików, astmatyków, palaczy. Urządzenie jako jedno z nielicznych posiada atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH) oraz możliwość sterowania przez WiFi. Dzięki rozbudowanemu zestawowi filtrów mieszczących się w kompaktowej obudowie, oczyszczacz Warmtec sprawdzi się w gęsto umeblowanych salonach i zastawionych biurach o powierzchni sięgającej aż 80m2. Sprzęt został dodatkowo wyposażony w nawilżacz powietrza oraz wyświetlacz informujący o jakości powietrza.

   

  Cena:2.499,00PLN
 • Oczyszczacz powietrza Warmtec AP 1000 W (140 m2) ** WYSYŁKA GRATIS 24h! **

  Oczyszczacz powietrza Warmtec AP 1000 W

  Wydajność: max 140m2

  Poziom hałasu: 30-55 dB(A)

  Szacunkowy roczny koszt filtrów: 600 zł

  Maks. pobór mocy: 120 W

  Gwarancja: 3 lata, door-to-door

   


  Oczyszczacz powietrza Warmtec AP1000W w wydajny sposób poprawi jakość powietrza w Twoim otoczeniu. Urządzenie likwiduje źródło dyskomfortu jakim są m.in szkodliwe związki, alergeny i przykre zapachy. Przez co jest idealnym rozwiązaniem na dolegliwości alergików, astmatyków i palaczy.

  Cena:2.499,00PLN
Facebook