Strona główna » Opis - piecyki naftowe

Opis - piecyki naftowe

Piecyki naftowe CORONA oraz KERO i TAYOSAN są bardzo ekologiczne (pracują na wysokowydajne, ekologiczne paliwo) i wydajne - moc grzewcza np. 2000W oznacza, że piecyk naprawdę zamienia 2000W na ciepło. W przypadku piecy elektrycznych jedynie część mocy zamieniana jest w ciepło, reszta to straty energetyczne, za które przypadku naszych piecyków nie płacisz. Dzięki szybkiemu nagrzewaniu, przyjemnemu nastrojowi i ekonomice użytkowania jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują czasem nieco ciepła w swoim otoczeniu.

 

Typy piecyków

Kominki (piecyki naftowe) dzielą się na dwa podstawowe typy:

  • tradycyjne z palnikiem w skład którego wchodzi tradycyjny tzw. knot,
  • elektroniczne z palnikiem działającym na zasadzie wtrysku paliwa.

Oryginalna autorska konstrukcja kolumny spalania firmy Corona oferuje system podwójnego lub potrójnego spalania. Żaroodporne, najwyższej jakości materiały użyte do produkcji kolumn spalania oraz ich perfekcyjne wykonanie gwarantują wieloletnią, niezawodną pracę pieców. Dzięki unikalnej konstrukcji palniki Corona emitują w bardzo krótkim czasie duże ilości ciepła, poprzez konwekcję i promieniowanie. Dzięki temu pomieszczenie nagrzewa się szybciej:

piecyk naftowy Corona - palnik

Elektroniczny palnik Inverter jest szczytowym osiągnięciem japońskiej myśli technicznej w tej dziedzinie. Perfekcyjne wykonanie i cyfrowa kontrola pracy gwarantują bezpieczeństwo i ekonomię użytkowania.
Dzięki wyposażeniu palników Inverter w czujniki płomienia, temperatury spalania oraz kontrolę spalin uzyskuje się jeszcze czystsze, bezpieczniejsze i wydajniejsze ogrzewanie. Dzięki zdolności do samooczyszczania się komory palnika zapewniono jej bezawaryjną pracę:

piecyk naftowy Inverter - palnik

Z uwagi na fakt, iż oba typy kominków dzięki bardzo zaawansowanej technologii użytej do produkcji palników (które są najważniejszym elementem urządzenia) spalają praktycznie 100% paliwa, otrzymały one najwyższy atest światowy na urządzenie spalające gaz/lub płyn w postaci francuskiego atestu NF (Francja ma najsurowsze normy dotyczące spalania gazu i nafty w urządzeniach domowych). Kominki elektroniczne, choć dużo droższe, zdobywają coraz większą popularność.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Oferowane piecyki CORONA, INVERTER, TAYOSAN i KERO przeszły rygorystyczne testy przed dopuszczeniem ich do sprzedaży. Wszystkie piecyki posiadają znak jakości CE oraz nowatorski system Air Sensor i elektroniczny system, wyłączające piecyk przy przypadkowym uderzeniu jak i przy niedostatecznej wentylacji w pomieszczeniu.

 

Czy piecyki naftowe wydzielają jakiś zapach?

Mimo, że są to piecyki naftowe, ich zaawansowana konstrukcja i oszczędność powodują, że są niemal całkowicie bezwonne. Tylko zaraz po uruchomieniu, przez około 1 minutę, w pomieszczeniu roznosi sie bardzo delikatny zapach nafty. W czasie pracy urządzenie nie wydziela już żadnego zapachu.

 

Paliwo naftowe do piecyków

Do piecyków można używać tylko specjalnego paliwa przeznaczonego do piecyków naftowych. Intensywność ewentualnego zapachu zależy również od jakości użytego paliwa. 
Aby sprawdzić jakość paliwa, należy odkręcić zakrętki zbiornika paliwa i zbliżyć nos do otworu - zapach powinien być lekko wyczuwalny, miękko-słodki, bez wyraźnej woni produktów ropopochodnych.
Aby zapewnić bezawaryjną oraz bezwonną pracę piecyków zalecamy stosowanie wysokowydajnego, bardzo dokładnie oczyszczonego paliwa TOSAINE o zawartości frakcji aromatycznych ponizej 1%.

 

Czy piecyki zużywają dużo powietrza?

W procesie spalania potrzebny jest tlen zawarty w powietrzu atmosferycznym. Więszkość pomieszczeń jest dostatecznie duża, zwykle więc nie stanowi to problemu. W przypadku spadku składu powietrza poniżej dopuszczalnych norm system bezpieczeństwa Air Sensor automatycznie wyłączy piecyk.

 

Czy w pomieszczeniu zwiększy się wilgotność?

Piecyki naftowe praktycznie nie wydzielają wilgoci do pomieszczenia co je różni w sposób zasadniczy od katalitycznych piecyków gazowych.

 

Piecyk naftowy a grzejnik elektryczny

Ogrzewanie naftowe jest tańsze o ponad 30% ogrzewania elektrycznego. Dodatkowo ciepło emitowane przez piecyk naftowy jest zdecydowanie przyjemniejsze. Piecyki tradycyjne emitują około 30% ciepła w postaci promieniowania podczerwonego co daje efekt ,,żywego ognia" prawdziwego kominka.

 

Krótka charakterystyka oferowanych piecyków

TAYOSAN, INVERTER: Najnowocześniejsze, elektroniczne piecyki działają na zasadzie wtrysku paliwa, bez użycia tradycyjnego knota. Wymagają zasilania elektrycznego (pobór mocy bardzo mały, poniżej 40 Watt). Wbudowany wentylator zapewnia szybkie i optymalne rozprowadzenie ciepła . Perfekcyjne wykonanie i cyfrowa kontrola parametrów pracy, nie nagrzewająca się obudowa i specjalne zabezpieczenie przed dziećmi gwarantują bezpieczeństwo i ekonomię użytkowania piecyków Tayosan oraz Inverter.
Komfort zapewnia ,,samo-myślący" system elektronicznego sterowania umożliwiający dowolne programowanie temperatury, czasu pracy ,czy też godziny włączenia się piecyka. Piecyk sam dobiera optymalną moc do warunków pomieszczenia które ogrzewa.
KERO: Konwencjonalne piecyki Kero oferują wszystkie zalety doskonałego piecyka naftowego o wysokiej sprawności spalania co gwarantuje bezzapachową pracę (w przypadku stosowania paliwa o zawartości frakcji aromatycznych poniżej 1%, np. Tosaine) i wysoką ekonomię pracy. Czyste, bezwonne ogrzewanie. Automatyczny bezpiecznik oraz Air Sensor odpowiadający za kontrolę wentylacji gwarantują bezpieczeństwo użytkowania piecyków Kero.

 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu