Strona główna » Opis - technologia Venta Airwasher

Opis - technologia Venta Airwasher

Venta-Airwasher jest pierwszym i jedynym urządzeniem przeznaczonym do użytku w biurach i mieszkaniach, działającym na zasadzie "mycia" powietrza bez stosowania wkładek filtracyjnych. Nie ma więc czego wymieniać i wyrzucać. Venta pracuje z zachowaniem wszelkich zasad higieny i jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Pracuje na uznanej za najlepszą metodzie odparowania wody na zimno, dzięki czemu:

 1. Nie odkładają się osady wapniowe i nie ma potrzeby uzupełniania wkładów odwapniających.
 2. Nie występuje rozpylanie, parowanie oraz nadmierne nawilżanie. Wilgotność powietrza regulowana jest samoczynnie.
 3. Istnieje możliwość wzbogacenia powietrza w zapachy i środki odświeżające, bez ujemnego wpływu na efektywność oczyszczania i nawilżania.

Zasada działania Venta-Airwasher

Suche powietrze zasysane do urządzenia przechodzi przez obracające się w wodzie wielopłytkowe walce. Cząstki kurzu i brudu osadzają się na walcach i spłukiwane gromadzą się w zbiorniku. Odparowuje tylko czysta woda nawilżając powietrze w pomieszczeniu. Venta-Airwasher posiada wyjątkowo dużą powierzchnię odparowywania wody, do 4,2 m2 (powierzchnia walców, które wolno obracają się w wodzie).
Bezbłędne wykonanie, odporna na uderzenia, obudowa, precyzyjna konstrukcja walców i mechanizm napędowy hi-tech gwarantują wieloletnia trwałość urządzenia. Ponieważ nie ma wkładek filtracyjnych można dodawać bioabsorber bez obawy zablokowania urządzenia.

 

Użytkowanie

Wysokie wymogi higieny spełnione są dzięki niezwykle prostej konstrukcji bez wkładek filtracyjnych, stosowaniu świeżej wody, dodanemu do wody bioabsorberowi.
Bioabsorber Venty zapobiega tworzeniu się osadów wapniowych i wzmaga proces odparowania dzięki zmniejszaniu napięcia powierzchniowego wody. Składniki bioabsorbera są nielotne i pozostają w urządzeniu do momentu płukania i wymiany wody (co 10-14 dni).
Codziennie należy uzupełniać tylko wodę aby uaktywnić bioabsorber. Jedna butelka bioabsorbera (500 ml) wystarcza na jeden sezon zimowy (ok. pół roku).
Do okresowego czyszczenia urządzenia Venty należy używać odkamieniacza. Rekomendujemy stosowanie tego płynu (butelka 250 ml) raz na pół roku.
Olejki aromatyczne dostępne są w czterech rodzajach:
* pomarańczowy: odświeżający i pobudzający,
* odpreżający: uwalnia od stresów i napięć,
* przeciwprzeziębieniowy: przynosi ulgę przy przeziębieniach,
* mix: pomarańczowy, odpreżający, przeciwprzeziębieniowy.
i zawierają 100% naturalnych składników,

Pamiętajmy, że do osiągnięcia właściwej, zalecanej przez lekarzy wilgotności powietrza (45-55%) potrzeba dziennie około 5 litrów wody na powierzchnię 30m2. Powszechnie używane pojemniki na kaloryferach są za małe, dlatego polecamy Venta-Airwasher.

 

Podsumowanie korzyści Venta Airwasher

Rewolucyjny system Venta oferuje nam wiele korzyści:

 • wybitną higienę, genialną prostotę, długą żywotność, 2-letnią gwarancję,
 • sprzęt jest wyjątkowo cichy, idealny do sypialni,
 • żadnych dodatkowych kosztów zakupu filtrów oraz ich usuwaniu, gdy są już brudne,
 • filtrem jest woda - wygodne i higieniczne opróżnianie zbiornika z brudu co 10-14 dni,
 • oczyszczanie bez filtrów zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów,
 • nieprzyjemne zapachy zostają "wymyte" z powietrza, np. zaduch papierosowy, czyli tzw. "zimny" dym papierosowy,
 • pyłki roślinne zostają także pochłonięte przez wodę, dzięki czemu powstaje strefa bezpyłkowa, służąca regeneracji organizmu,
 • skuteczność oczyszczania, którą widać - czysta woda odparowuje, brud zostaje wyłapany i osadzony w zbiorniku,
 • korzystny zakup - DWA URZĄDZENIA (oczyszczacz i nawilżacz) W CENIE JEDNEGO!
 • energooszczędność - zużycie prądu jest mniejsze niż przez żarówkę 40W.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu