Strona główna » Osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 CLASSIC
Osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 CLASSICOsuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 CLASSICOsuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 CLASSIC - zbiornik na wodę
Osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 CLASSIC
Osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 CLASSIC
Osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 CLASSIC - zbiornik na wodę
Wysyłka gratis

Osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 CLASSIC

Czas wysyłki: 1-24 godziny

Koszt wysyłki: od 0 zł

Numer katalogowy: DD1Classic

Gwarancja: 2 lata

Sterowanie: elektroniczne

Max wydajność: 7 l/dobę

Zbiornik na wodę: 2,0 l

Do kubatury max: 60 m3

Opcja stałego odpr. wody: TAK

Odbiór natychmiastowy: niemożliwy, tylko wysyłka

Warunki gwarancji:
 • Warunki gwarancji urządzeń Nido

Cena: 1 749 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • Dane techniczne
 • Do pobrania (1)

Ecoair DD1 Classic MK5 idealny do domu!


Ze względu na swoje możliwości adsorpcyjny osuszacz powietrza jest najlepszym urządzeniem do usuwania z wilgoci z chłodnych pomieszczeń w domu, biurze lub firmie. Ecoair DD1 Classic MK5 pracuje ze skutecznością wynoszącą ok. 7 l/dobę i to nawet przy temperaturze wynoszącej zaledwie 1oC. Jest to idealne rozwiązanie, zabezpieczające nas przed rozwojem niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów oraz zniszczeń materialnych wynikających z zawilgocenia słabo ogrzewanych (lub w ogóle nieogrzewanych) pomieszczeń. Dodatkową zaletą jest funkcja jonizacji, która uwalniając jony ujemne do powietrza oczyszcza je i podnosi jego jakość. System adsorpcyjny gwarantuje też cichą pracę – w tym wypadku zaledwie 34 dB(A) – oraz brak jakichkolwiek szkodliwych gazów, które występują w sprężarkach klasycznych osuszaczy kondensacyjnych.

domowy osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 Classic MK5

Ecoair DD1 Classic MK5 ma też możliwość kierowania wylotem osuszonego powietrza – łącznie z rozproszeniem go na dwie strony oraz automatycznym wachlowaniem góra/dół – co znacznie przyspiesza proces osuszania. Wykorzystuje także technologię E7, która tak steruje praca urządzenia, aby zminimalizować zużycie energii elektrycznej. Do tego wszystkiego należy dodać estetyczne wykonanie całości i niesamowicie intuicyjne sterowanie, co czyni z osuszacza adsorpcyjnego Ecoair DD1 Classic MK5 niesamowicie wygodne narzędzie do użytku domowego.

 

Usuwanie wilgoci ze zwiększoną wydajnością


Odpowiedni nadmuch jest kluczowy, aby skutecznie osuszyć pomieszczenie. Duże przestrzenie wymagają rozproszonego strumienia suchego powietrza, które owiewając całą kubaturę, „odbiera” wilgoć i „dostarcza ją” do osuszacza. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku zalań, kiedy nadmuch powinien być skierowany punktowo, tak by skupiony strumień powietrza pod ciśnieniem padał bezpośrednio na mokrą przestrzeń na ścianie. W przeciwieństwie do większości urządzeń dostępnych na rynku, Ecoair DD1 Classic MK5 ma możliwość regulacji nadmuchu nie tylko w pionie, ale również w poziomie. Technologia łopatek 3D Louvre pozwala rozproszyć strumień lub utworzyć skoncentrowany powiew w zależności od potrzeb.

osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 Classic MK5 technologia 3D Louvre


W praktyce wygląda to tak, że możemy ustawić nie tylko kąt nadmuchu, ale mamy tez wpływ na jego szerokość. Na przykład: suszenie zlanej ściany wymagało ustawienie małego kąta i wąskiego strumienia, podczas gdy mokry sufit wymusi odwrotne ustawienia - potrzebny będzie duży kąt z rozproszonym, nawiewem. Wszystkie te ustawienia pozwalają na zwiększenie wydajności osuszania i przydają się szczególnie przy pracach remontowych lub korzystaniu z urządzenia tylko w sezonie, kiedy przy krótkiej pracy potrzebny jest szybki efekt.

osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 Classic MK5 nawiew

Oszczędna praca i intuicyjna obsługa


Panel sterowania w Ecoair DD1 Classic MK5 został zaprojektowany tak, aby każdy użytkownik mógł z łatwością skorzystać ze wszystkich oferowanych możliwości. A jest w czym wybierać: trzy tryby pracy (wydajny, ekonomiczny i automatyczny), dwustopniowa funkcja przeznaczona specjalnie do suszenia prania, regulacja kątem nawiewu, programator czasowy oraz jonizator. Każda z opcji ma osobny przycisk i wyraźne diody podświetlające aktualny wybór. Wszystko po to, by w pełni cieszyć się suchym, czystym powietrzem.

osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 Classic MK5 panel sterowania


Dla tych, którzy martwią się, że praca urządzenia będzie generowała wysokie rachunki, mamy dobrą wiadomość. Adsorpcyjny osuszacz powietrza Ecoair DD1 Classic MK5 posiada specjalny logarytm sterujący pracą całej jednostki - Technologia E7. Dzięki niemu analizowana jest aktualna wilgotność oraz temperatura otoczenia, a jednostka, w zależności od wyniku pomiarów, samoczynnie przełącza się pomiędzy różnymi trybami pracy. Pozwala to zaoszczędzić energię elektryczną nawet o 40%!

 

Adsorpcyjny osuszacz, który oczyszcza powietrze


Urządzenie do użytku domowego powinno gwarantować nie tylko wygodną obsługę i skuteczne usuwanie wilgoci. Niezbędne jest też, aby podnosiło jakość osuszanego powietrza. W tym celu firma Ecoair zaopatrzyła swój produkt w jonizator. Uwalnia on jony ujemne, które poprawiają nasze samopoczucie, sprzyjają leczeniu astmy i przyspieszają metabolizm. Aniony przyciągają też bakterie i drobnoustroje, co hamuje ich rozwój. Jeżeli chodzi o zgrubne zanieczyszczenia występujące w każdym gospodarstwie domowym – kurz, włosy lub sierść zwierząt – zostaną one przechwycone przez filtr wlotowy urządzenia. Zabezpiecza on mechanizm wewnętrzny osuszacza powietrza i zapobiega przedostawaniu się niepożądanych elementów do ponownego obiegu. Ecoair DD1 Classic MK5 oczyszcza w ten sposób powietrza i sprawia, że możemy cieszyć się bezpiecznym dla zdrowia, przyjaznym otoczeniem.

osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 Classic MK5 osusza i oczyszcza powietrze

Wygoda przede wszystkim


W celu łatwego przenoszenia sprzętu pomiędzy osuszanymi pomieszczeniami, producent wyposażył swój adsorpcyjny osuszacz powietrza w wygodną, składaną rączkę. Zbiornik na wodę został wyposażony w podobny uchwyt oraz specjalną przykrywkę, co pozwala łatwo i bezpiecznie przenieść pełny pojemnik bez obawy rozlania. Jest też możliwość podłączenia węża (przewód w zestawie) do grawitacyjnego odprowadzania skroplin na zewnątrz urządzenia, np. do zewnętrznego, większego zbiornika lub bezpośrednio do kanalizacji.

osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair DD1 Classic MK5 wygodny w działaniu

Ecoair DD1 Classic MK5 – zalety:


 • System 3D Louvre pozwalający na precyzyjne sterowanie strumieniem powietrza.
 • Wygodny w obsłudze elektroniczny panel sterowania.
 • Adsorpcyjny osuszacz powietrza nie zawiera szkodliwych gazów, więc jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników i środowiska.
 • 3 tryby usuwania wilgoci – automatyczny, ekonomiczny, wydajny - i 2 funkcje pracy do osuszania parania – normalna i szybka.
 • Wbudowany jonizator podprawia warunki powietrza, a filtr wlotowy zatrzymuje zgrubne zanieczyszczenia.
 • Poprawiający komfort pracy programator czasowy z możliwością ustawiena na 2, 4 lub 8 godzin.
 • Wskaźnik pełnego zbiornika sygnalizujący potrzeba wylania zgromadzonej wody oraz dioda CHECK informująca o konieczności sprawdzenia urządzenia.
 • Oszczędzająca energię elektryczną technologia E7.

Typ: do zimnych pomieszczeń

Osuszacz powietrza adsorpcyjny Ecoair

Model DD1 CLASSIC

Moc osuszania (dla 20oC, 60%RH):

7 l/dobę

Do pomieszczeń o powierzchni (wg producenta):

45 m2

Przepływ powietrza:

71 - 126 m3/h

Dopuszczalna temperatura otoczenia: 1 - 35 oC

Czynnik chłodniczy:

brak - technologia adsorpcyjna

Zużycie energii

300 - 580 W

Poziom hałasu:

34 dB(A)

Zbiornik na wodę:

2,0 l

Możliwość stałego odprowadzania:

tak

wąż o długości 1 m w zestawie

Higrostat:

nie

Urządzenie pracuje w trybach pracy o domyślnej wilgotnośći (instrukcja obsługi, str. 5)

Wymiary urządzenia (szer. x wys. x dł.):

290 x 475 x 175 mm

Waga (brutto):

7 kg

Zasilanie:

220 -240 V / 50 Hz

Gwarancja:

24 miesiące - konsument / firma

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu