Masz pytanie?

Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni działają w sposób porównywalny do słońca. Nie ogrzewają bowiem samego powietrza, a jedynie przedmioty oraz organizmy. Dzięki temu nie wprawiają w ruch powietrza w pomieszczeniu. To zaleta, którą docenią przede wszystkim alergicy, ale też i osoby dbające o porządek we własnym domu.

Jakie promienniki podczerwieni znajdują się w naszej ofercie?

Posiadamy pełną ofertę w tym zakresie. Można u nas znaleźć:

1) Elektryczne promienniki podczerwieni. Wśród nich znajdują się najpopularniejsze modele. Na korzyść elektrycznych promienników przemawia niski koszt eksploatacji, bardzo prosty montaż oraz szybko osiągany efekt cieplny. Do funkcjonowania potrzebują źródła energii elektrycznej.

2) Gazowe promienniki podczerwieni. To estetyczne, ciche i tanie w użyciu urządzenia. Sprawdzają się zwłaszcza w półotwartych oraz otwartych przestrzeniach, takich jak ogródki kawiarniane czy tarasy. Do funkcjonowania potrzebują propanu, butanu bądź mieszaniny gazów.

3) Olejowe promienniki podczerwieni. Wymagają dobrej wentylacji w pomieszczeniu ze względu na emisję spalin. Są przy tym bardzo wydajne, co znajduje swoje zastosowanie przy pracach budowlanych, remontowych itp. Do funkcjonowania potrzebują oleju napędowego lub opałowego.

Czytaj więcej
Facebook