Zasada działania promienników podczerwieni jest łatwa do zrozumienia. Najprościej ujmując, urządzenia odpowiadają za konwersję energii w ciepło. Olejowe promienniki podczerwieni potrzebują do tego – zgodnie z nazwą – oleju napędowego bądź opałowego. W związku z tym różnią się...
Promiennik zasilany olejem podczas swojej pracy wytwarza spaliny. Dlatego też zaleca się opuszczenie pomieszczenia po włączeniu urządzenia. Do wyjątków zalicza się sytuacje, w których olejowy promiennik podczerwieni jest używany w dużych, bardzo dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Istnieją też modele wyposażone w innowacyjne rozwiązania (np. wkładki ceramiczne), przez co nie emitują żadnych spalin.
Dostępne w naszej ofercie promienniki cechują się wytrzymałą konstrukcją oraz dużą wydajnością. To cechy niezbędne do tego, aby można było je eksploatować w trudnych warunkach pracy. Gwarancją jakości olejowych promienników podczerwieni jest marka. Firma Master specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych urządzeń, które spełniają wszelkie wymagania.
Wśród zalet promienników olejowych znajdują się przede wszystkim:
Ich wyróżnikiem jest również możliwość punktowego ogrzewania. Ocieplają wyłącznie wskazane miejsce i nie wymuszają ruchu powietrza, co ma duże znaczenie zwłaszcza dla alergików.
Ze względu na swoje atuty olejowe promienniki podczerwieni znajdują zastosowanie jako ogrzewanie placów budowy, robót drogowych czy podczas prac wykończeniowych. Przydają się też w warsztatach oraz zakładach produkcyjnych.
Do wad urządzeń zasilanych olejem trzeba jednak zaliczyć:
Olejowe promienniki podczerwieni polecamy przede wszystkim do zastosowania biznesowego. Do użytku domowego zdecydowanie lepiej sprawdzą się promienniki elektryczne.
Masz wątpliwości? Dzwoń do nas (pn-pt w godzinach 8-16) - postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie: tel. (22) 743-21-22 tel. 500 835 882.