Masz pytanie?

Ranking nawilżaczy ewaporacyjnych 2021 - najlepsze urządzenia na rynku

Znaczenie nawilżacza powietrza wybrzmiewa szczególnie w sezonie grzewczym, kiedy suche powietrze staje się przyczyną wielu problemów dróg oddechowych. Długotrwałe przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, które nie posiadają systemu nawilżania, to prosta droga do zapalenia zatok czy podrażnienia śluzówki nosa. Warto zatem skorzystać z nowoczesnych rozwiązań na nawilżanie powietrza, które na bieżąco monitorują poziom wilgotności w mieszkaniu, dopasowując moc do zastanych warunków. Przedstawiamy ranking nawilżaczy powietrza na rok 2021, oferujących doskonałą relację ceny do jakości. Osoby zastanawiające się, jak kupić nawilżacz ewaporacyjny ranking potraktują jako narzędzie pomagające w wyborze najlepszego urządzenia.

Stadler Form Robert

Ranking nawilżaczy ewaporacyjnych należy rozpocząć od propozycji firmy Stadler Form. Nawilżacz Robert wyróżnia się estetyczną konstrukcją, a także kompleksowym pakietem funkcji. Wyposażony w czujnik ruchu i higrostat, nawilżacz Stadler Form Robert może działać w sposób autonomiczny na podstawie zadanych mu uprzednio parametrów. Jedną z najważniejszych cech dobrego nawilżacza ewaporacyjnego pozostaje jego cicha praca. Nawilżacz Robert nawet w najbardziej intensywnym trybie nie emituje hałasu powyżej poziomu 29 dB. Duży, 5-litrowy zbiornik na wodę, umożliwia nieprzerwaną pracę nawet przez 9 godzin. Wodę można tu uzupełniać w trakcie pracy, a także stosować rozmaite olejki zapachowe. Stadler Form Robert oferuje trzy tryby pracy: Czyszczenie, Auto i Nocny. Producent zintegrował tu również przestrzeń na wkłady pochłaniające wapń i bakterie.

Venta Airwasher

Nasz ranking nawilżaczy powietrza 2021 musi uwzględniać także innowacyjne rozwiązania, łączące wiele funkcji w jednym urządzeniu. Należy do nich z pewnością nawilżacz Venta Airwasher, integrujący również zadania oczyszczacza. W tym urządzeniu za filtrowanie powietrza odpowiada woda - nie są wymagane żadne wkłady filtrujące. Suche powietrze z pomieszczenia zostaje zasysane do środka, a zanieczyszczenia o rozmiarze powyżej 10 mikronów zostają przyklejone do powierzchni rotujących walców i spłukane do specjalnego zbiornika. Nawilżacz powietrza Venta Airwasher posiada zbiornik o pojemności 10 litrów, 3 tryby pracy, a także moc pozwalającą na obsłużenie 80 metrów kwadratowych powierzchni. Najlepszy nawilżacz ewaporacyjny powinien łączyć wysoką wydajność z funkcjami automatycznej pracy, co oferuje m.in. Venta Airwasher.

Brune B120

Wielofunkcyjność i wysoka ergonomia pracy to najważniejsze parametry nawilżacza Brune B120. Model ten umożliwia skuteczne nawilżenie powierzchni do 55 m2, dzięki czemu idealnie nadaje się do każdego mieszkania czy domu. Urządzenie posiada system antybakteryjny filtra ograniczający rozwój bakterii i grzybów, a same filtry wykazują przedłużoną żywotność. Duży zbiornik wody 11 l, niskie zużycie energii na poziomie 25W, a także cicha praca sprawiają, że nawilżacz powietrza Brune B120 to uniwersalne rozwiązanie zapewniające zdrowe warunki przebywania w pomieszczeniach.

Airtek PCMH 45

Dla powierzchni biurowych i mieszkalnych sięgających nawet 120 m2, idealnie sprawdzi się nawilżacz Airtek PCMH 45. Ten nowoczesny i estetyczny nawilżacz wyposażono w łatwy do mycia filtr nylonowy wielokrotnego użytku, który przechwytuje z powietrza większe zanieczyszczenia. Wbudowany elektroniczny higrostat odpowiada za ciągłe monitorowanie stanu wilgotności powietrza. Sprzęt od Airtek cechuje się bardzo dużą pojemnością samego zbiornika, sięgającą 30 litrów. Ze względu na dużą wagę nawilżacza, szczególnie po napełnieniu go wodą, producent wyposażył go w 6 kółek i uchwyt w celu łatwego przemieszczania. Airtek PCMH 45 nie emituje dużego hałasu - w trybie maksymalnej wydajności nie przekracza progu 40 dB. Nasz ranking nawilżaczy powietrza ewaporacyjnych uwzględnia także urządzenia dla miejsc użyteczności publicznej, takich jak muzea, hotele, biblioteki czy szkoły. Nawilżacz ewaporacyjny Airtek PCMH gwarantuje najwyższą wydajność spośród wszystkich prezentowanych tutaj propozycji, a jednocześnie posiada nietuzinkowy wygląd i wiele funkcji automatycznych. Polecamy go zatem dla przestrzeni o różnej kubaturze, zarówno do zastosowań prywatnych, jak i do intensywnej pracy w lokalach firmowych.

Stylies Helos

Porównując nawilżacze ewaporacyjne ranking dotyczy także urządzeń o mniejszych rozmiarach, doskonale sprawdzających się w pomieszczeniach o powierzchni do 45 m2. W nawilżaczu Stylies Helos zawarto cyfrowy panel dotykowy, dający dostęp do wszystkich funkcji. Jest tu również elektroniczny higrostat, szufladka na olejki zapachowe, filtry antybakteryjne, a także kostka z jonami srebra Clean Cube, która powstrzymuje przed namnażaniem się drobnoustrojów. Niezwykle cicha praca do 25 dB nie przeszkadza nawet w nocy. Stylies Helos posiada zbiornik 4l, który umożliwia ciągłą pracę przez 13 h.

Osoby rozważające, czy warto kupić nawilżacze powietrza ewaporacyjne ranking traktują jako podstawową wskazówkę w procesie selekcji. Wszystkie z wymienionych tutaj urządzeń spełniają rygorystyczne normy jakościowe. Oferują poprawę warunków zdrowotnych w mieszkaniu, dzięki utrzymaniu wilgotności powietrza na optymalnym poziomie.


Kopiowanie niniejszego opisu lub jego wykorzystywanie bez zgody firmy KLIMA-TOP prawnie zabronione.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wybrać i konserwować nawilżacz powietrza, sprawdź:

Facebook