Strona główna » Klimatyzator przenośny Torell ELEGANT FGA35
Klimatyzator przenośny Torell ELEGANT FGA35Klimatyzator przenośny Torell ELEGANT FGA35Klimatyzator przenośny Torell ELEGANT FGA35 - panel sterowaniaKlimatyzator przenośny Torell ELEGANT FGA35
Klimatyzator przenośny Torell ELEGANT FGA35
Klimatyzator przenośny Torell ELEGANT FGA35
Klimatyzator przenośny Torell ELEGANT FGA35 - panel sterowania
Klimatyzator przenośny Torell ELEGANT FGA35

Klimatyzator przenośny Torell ELEGANT FGA35

Koszt wysyłki: od 0 zł

Numer katalogowy: 3547

Certyfikat, warunki gwarancji
 • Certyfikat autoryzacji marki Torell
 • Warunki gwarancji klimatyzator Torell

Cena: 2 071 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu

Elegancki klimatyzator przenośny


Torell Elegant FGA35 jest urządzeniem stworzonym z myślą o pomieszczeniach pełniących funkcje reprezentacyjne – biura sprzedaży, sale konferencyjne, gabinety, itp. Wysoka jakość wykończenia idzie tu w parze z duża mocą chłodniczą – 3,5kW – i przepływem powietrza dochodzącym do 510 m3/h. Dzięki tak pokaźnym parametrom z łatwością schłodzimy większość pomieszczeń, w których montaż tradycyjnej klimatyzacji naściennej jest niemożliwy. Producent zadbał też o to, aby ten klimatyzator przenośny mógł być wygodnie przechowywany. Jego obudowa zawiera specjalne kieszenie, w które zmieścimy akcesoria niezbędne do pracy – przewód zasilający, rurę, pilota oraz rurkę do skroplin. Urządzenie zostało wyposażone też w koła transportowe ułatwiające przemieszczanie go pomiędzy pomieszczeniami. Krok w stronę nowoczesności stanowi zastosowanie czynnika chłodniczego R290, który gwarantuje pracę zgodną z obecnymi wymogami UE w zakresie ograniczenia tworzenia efektu cieplarnianego oraz ochrony warstwy ozonowej.

 

 

Wysoka jakość i intuicyjna obsługa


Elegant FGA35 to seria ekskluzywnych urządzeń marki Torell. Ich przeznaczeniem są wszystkie miejsca gdzie klimatyzator przenośny musi spełniać wymogi estetyczne na równi z technicznymi. Biało–srebrne wykończenie z wysokiej jakości plastiku sprawia, że model ten łatwo wkomponujemy w surowe, nowoczesne wnętrza oraz pomieszczenia, które cechuje tradycyjna elegancja. Przyjemny w dotyku panel sterowania zapewnia szybki i łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Ta intuicyjna kontrola ma szczególne znaczenie w miejscach z dużą ilością osób obsługujących klimatyzator przenośny (np. biura), gdzie nie każdy musi być przygotowany technicznie. Torell Elegant FGA35 zapewnia łatwą obsługę każdemu – nawet niedoświadczonemu użytkownikowi.

 

 

Ekologiczny czynnik chłodniczy


Elegant FGA35 - ekologiczny czynnik chłodniczy

W przeciwieństwie do starszych modeli klimatyzatorów przenośnych, Elegant FGA35 korzysta z nowego gazu – R290. Jest to naturalny czynnik chłodniczy o doskonałych właściwościach termodynamicznych osiąganych przy niewielkim oddziaływaniu na środowisko. Jego współczynnik GWP (Potencjał Tworzenia Efektu Cieplarnianego) wynosi 3 (dla porównania: GWP gazu R410A wynosi aż 2088), a Potencjał Niszczenia Warstwy Ozonowej równy jest 0.

 

 

Wielofunkcyjny Torell Elegant FGA35


Urządzenie idealnie sprawdzi się w każdej sytuacji nie tylko ze względu na swój wygląd. W zależności od pomieszczenia i panujących warunków ten klimatyzator przenośny może pracować w trzech, niezależnych od siebie trybach.

 • Chłodzenie
  Zawsze wtedy, kiedy w ciągu upalnego dnia potrzebne jest obniżenie temperatury, np. w gabinecie, salonie lub przygotowanie sypialni do snu. Moc chłodnicza na poziomie 3,5 kW zapewnia skuteczne sklimatyzowanie pomieszczenia mieszkalnego o powierzchni sięgającej nawet 35m2. Dzięki termostatowi mamy pełną kontrolę nad działaniem urządzenia, co zabezpiecza nas przed zbędnym wyziębieniem i gwarantuje komfort.
 • Wentylacja
  Tryb przygotowany dla większych pomieszczeń o specyficznym przeznaczeniu, np. sal konferencyjnych. Miejsca te nie wymagają z reguły ciągłego chłodzenia, za to potrzeba szybkiego przewietrzenia ich po spotkaniu zachodzi bardzo często. Przepływ powietrza osiągany przez Eleganta FGA35 wynosi aż 510 m3/h, więc wystarczy zaledwie kwadrans, aby przewentylować standardowe pomieszczenie o powierzchni 50m2.
 • Osuszanie
  Funkcja przydatna zwłaszcza wiosną i jesienią, kiedy zwiększa się ilość opadów, ale temperatura powietrza jest zbyt niska aby umożliwić szybkie i naturalne odparowanie wody. W takich wypadkach klimatyzator przenośny firmy Torell może działać jako osuszacz powietrza i pochłaniać wilgoć w ilości 1,1 l/h bez schładzania pomieszczenia.

 

 

Nie tylko wygląd...


Torell Elegant FGA35 stanowi połączenie zaawansowanej myśli technicznej ze stylowym wzornictwem na miarę naszych czasów. Jest to skuteczny klimatyzator przenośny z możliwością pracy w trybie wentylacji oraz osuszania, przygotowany z myślą o eleganckich wnętrzach – zarówno domowych, jak i biurowych. Poniższa lista to zestawienie jego najważniejszych zalet. Mamy nadzieję, że pomoże ona dokonać właściwego wyboru tym, którzy rozważają zakup tego urządzenia.

 • Ekologiczny czynnik chłodniczy R290, który obok przyjaznych naturze parametrów zachowuje wydajność tradycyjnych gazów stosowanych w klimatyzatorach przenośnych.
 • Moc chłodzenia na poziomie 3,5 kW gwarantująca skuteczne chłodzenie tradycyjnych pomieszczeń mieszkalnych o powierzchni nawet 35 m2.
 • Przepływ powietrza wynoszący aż 510 m3/h, czyli ilość zapewniająca szybką wentylację, schłodzenie i wydajne osuszanie pomieszczenia.
 • Niezależne od siebie tryby pracy – klimatyzowanie, wentylacja oraz osuszanie powietrza – umożliwiające dopasowanie funkcji urządzenia do miejsca i aktualnych potrzeb.
 • Nowoczesny, stylowy wygląd klimatyzatora przenośnego sprawia, że będzie komponował się on z wnętrzami zarówno domowymi, jak i biurowymi.
 • Praktyczny panel kontrolny oraz wygodny pilot zdalnego sterowania umożliwiają intuicyjną i bezpieczną obsługę urządzenia.
 • Schowki mieszczące w sobie przewód zasilający, rurę, pilota oraz rurkę do skroplin ułatwiają przechowywanie sprzętu poza sezonem.
 • Programator pozwalający na kontrolę czasu pracy urządzenia.
 • Możliwość ustawienia kierunku nadmuchu w pionie oraz w poziomie pozwala na zwiększenie efektywności pracy klimatyzatora przenośnego.

 

 

Dane techniczne klimatyzatora przenośnego


Wydajność maks.:

max 35 m2 pomieszczenia mieszkalnego

Moc chłodzenia:

3,5 kW / 12 000 BTU

Pobór mocy:

1300 W

Moc akustyczna:

65 dB

Przepływ powietrza:

510 m3/h

Wydajność osuszania:

26,4 l/24h

Liczba prędkości wentylatora:

3

Programator czasowy:

1-24 h

Średnica / długość rury wyrzutowej:

14,2 cm / 150 cm

Sposób oczyszczania i filtrowania powietrza:

filtr siatkowy

Wymiary (szer. x gł. x wys.):

Waga:

41,5 x 41,8 x 79,0 cm

31 kg

Zasilanie:

220-240 V / 50 Hz

Gwarancja:

24 miesiące

 

 

Wszystko w komplecie


Klimatyzator przenośny Torell Elegant FGA35 wyposażony został w akcesoria niezbędne do prawidłowej i efektywnej pracy:

 • rurę do odprowadzania ciepłego powietrza,
 • adapter do montażu rury w ścianie,
 • listwy okienne,
 • rurkę do usuwania skroplin,
 • pilot zdalnego sterowania,
 • instrukcje obsługi.

 

Klimatyzator przenośny Torell Elegant FGA35 - akcesoria

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu