Strona główna » Galeria wybranych montaży cz. 11 (2021)

Galeria wybranych montaży cz. 11 (2021)

wcześniej później

Dom prywatny – Piaseczno

Montaż klimatyzatora: LG S09ET z serii Standard 2 (moc chłodnicza 2,5 kW), obsługującego sypialnię 16m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie prostopadłej do okien, po lewej stronie, co wymusiło konieczność zainstalowania min. 50 cm maskownicy, przed wyjściem instalacji na balkon. Agregat został powieszony na bocznej ścianie balkonu, a skropliny zostały sprowadzone w narożniku. Woda będzie zbierana do zbiornika, jeśli sąsiad z parteru nie wyrazi zgody, by mogła swobodnie kapać na poziom gruntu.

 

Mieszkanie prywatne – Piaseczno

Zamontowany klimatyzator ścienny typu multisplit marki Gree składający się z trzech jednostek wewnętrznych U-Crown Silver GWH09UB o mocy chłodniczej 3x2,7kW.
Klient nie zdecydował się na wpuszczenie instalacji w ścianę ze względu na niedawne wykończenie mieszkania - w związku z tym instalacja chłodnicza została w całości poprowadzona w maskownicach (wierzchem po ścianach). Skropliny zostały odprowadzone grawitacyjnie na poziom gruntu (mieszkanie znajduje się na parterze). Agregat zewnętrzny zosta posadowiony na balkonie.

 

Budynek prywatny – Łomianki

Zamontowany klimatyzator ścienny: Daikin FTXA35BB z serii Stylish, w kolorze czarny mat (moc chłodnicza 3,4 kW), obsługujący studio nagrań.
Jednostka wewnętrzna została powieszona w dogodnym dla klienta miescu. Instalacja została poprowadzona w maskownicy przez pomieszczenie gospodarcze, przeprowadzona przez strop na wyższą kondygnację, gdzie w bruzdach wykutych w ścianach z cegły została doprowadzona do miejsca przewiertu na zewnątrz (ważne było, by klimatyzator wisiał wysoko). Jednostka zewnętrzna została powieszona na elewacji budynku.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Mokotów

Zamontowany klimatyzator ścienny: AUX AUX-09HA z serii Halo (moc chłodnicza 2,75 kW), obsługujący salon o powierzchni 23m2.
Jednostka wewnętrzna klimatyzatora została powieszona na ścianie prostopadłej do okna balkonowego. Instalacja została doprowadzona w bruździe w ścianie do narożnika, przeprowadzona na balkon a następnie w maskownicach doprowadzona do agregatu zewnętrznego zlokalizowanego na posadzce balkonu.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Targówek

Zamontowany klimatyzator scienny: LG A12FT z serii Artcool Gallery (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługujący salon z kuchnią - powierzchnia 30m2.
Kimatyzator został zamontowany na ścianie szczytowej mieszkania. Instalacja została wyprowadzona za "plecami" tego designerskiego urządzenia na balkon, gdzie została doprowadzona w maskownicach do stropu, a następnie nad oknem na prawy koniec balkonu. Tam została podłączona do agregatu powieszonego na ścianie. Skropliny z miejsca przewiertu zostały sprowawadzone w dół, do zbiornika.

   

 

Mieszkanie prywatne – Marki

Zamontowany klimatyzator split: AUX AUX-09HA z serii Halo (moc chłodnicza 2,75 kW), obsługujący salon o powierzchni 20m2.
Jednostka wewnętrzna klimatyzatora została powieszona na ścianie prostopadłej do okien, po lewej stronie. Instalacja została poprowadzona w maskownicy po ścianie "balkonowej", gdyż zostanie przysłonięta zasłoną. Agregat posadowiono na posadzce balkonu, a skropliny będą zbierane do zbiornika (systematycznie opróżnianego).

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Bemowo

Zamontowany klimatyzator ścienny: Mitsubishi MSZ-EF35VGKW z serii Premium (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługujący salon 30m2.
Jednostka wewnętrzna zawisła na ścianie szczytowej. Po przeprowadzeniu instalacji za "plecami" urządzenia na balkon, została ona poprowadzona w maskownicach do agregatu zlokalizowanego na posadzce. Skropliny zostały poprowadzone razem z instalacją chłodniczą do agregatu, a następnie zakończone nad "pływającymi" płytkami balkonowymi. Woda będzie odpływać przez podpłytkowe odwodnienie balkonu.

 

Mieszkanie prywatne – Pruszków

Zamontowany klimatyzator split: AUX AUX-12J2O z serii J-Smart (moc chłodnicza 3,6 kW), obsługujący salon o powierzchni 27m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie szczytowej, przy tarasie. Instalacja przeszła za plecami klimatyzatora ściennego na zewnątrz, gdzie została sprowadzona w maskownicy po elewacji do agregatu posadowionego na tarasie. Skropliby będą spływać na poziom gruntu.

 

Mieszkanie prywatne – Łomianki

Zamontowany klimatyzator: Gree GWH12ACC z serii Fairy Dark (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługujący salon z aneksem kuchennym (29m2).
Urządzenie zostało zainstalowane II-etapowo. W I etapie została położona instalacja oraz zabezpieczona azotem (dzięki temu mamy pewność, że przy II etapie instalacja jes szczelna i czysta). W etapie II nastąpiło podłączenie i uruchomienie klimatyzatora. Klimatyzator zawisł na ścianie szczytowej, a instalacje zostały w całości ukryte w bruzdach w ścianach. Skropliny docelowo trafiły nad syfon zlewozmywaka w aneksie kuchennym.

 

 

Mieszkanie prywatne – Piastów

Zamontowany klimatyzator ścienny: AUX AUX-12JP z serii J-Smart Art (moc chłodnicza 3,6 kW), obsługujący salon z kuchnią o powierzchni 29m2.
Klimatyzator został zainstalowany w samym narożniku pomieszczenia celem przysłonięcia instalacji prowadzonej w makownicy przez zasłonę. Na załączonych zdjęciach widać, że rozwiązanie takie estetycznie ukrywa instalację, a sam montaż w maskownicy jest czysty i niewymagający szpachlowania ściany. Agregat został posadowiony na posadzce balkonu. Skropliny, jak w większości mieszkań wykończonych, będą zbierane do zbiornika zlokalizowanego obok agregatu zewnętrznego.

   

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Tarchomin

Zamontowany klimatyzator ścienny: Daikin FTXC35C z serii Sensira Plus (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługujący 28m2 salonu.
Jednostka wewnętrzna została zamontowana na ścianie prostopadłej do okien, w pewnej odległości od ściany "balkonowej". Klientka zdecydowała, że widoczna (na odcinku około 120 cm) maskownica nie będzie jej przeszkadzała (nie chciała ukrywać instalacji w ścianie ze względu na konieczność doprowadzenia ściany do stanu pierwotnego). Część maskownicy (biegnąca w pionie) została ukryta w za zasłoną. Agregat zewnętrzny został postawiony wzdłuż barierki balkonowej na stożkowych podstawach (klientka zadeklarowała chęć ogrzewania klimatyzatorem, a w takim przypadku podstawy umożliwiają podstawienie pod agregat płaskiego naczynia na skropliny - podczas ogrzewania wypływają one z j. zewnętrznej). skropliny wykraplające się podczas chłodzenia będą zbierane do zbiornika zlokalizowanego obok agregatu.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Ochota

Zamontowany klimatyzator split: AUX AUX-18F2H z serii Freedom (moc chłodnicza 5,25 kW), obsługujący salon z kuchnią (powierzchnia 42m2).
Klimatyzator został zamontowany na ścianie prostopadłej do okien, po lewej stronie. Ze względów technicznych (połączenie instalacji fabrycznej z odcinkiem montowanym podczas prac nie może znaleźć się w ścianie) w pomieszczeniu znalazło się około 70 cm instalacji, ukrytej w maskownicy (im większa jednostka, tym dłuższy odcinek instalacji musi znaleźć się w pokoju w przypadku, gdy montujemy na lewej ścianie). Po przejściu na balkon instalacja została doprowadzona, także w maskownicy, do agregatu posadowionego na posadzce. Skropliny będą spływać do odwodnienia balkonu.

 

Mieszkanie prywatne – Konstancin-Jeziorna

Zamontowany klimatyzator: Gree GWH12YC z serii Amber Standard White (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługujący 27m2 salonu.
Montaż także standardowy. Klimatyzator zawieszony na ścianie szczytowej, przejście za plecami na bakon i sprowadzenie instalacji w maskownicy do agregatu zewnętrznego. Skropliny wyprowadzone poza obrys balkonu - woda będzie kapać na ogólnodostępny teren.

 

Mieszkanie prywatne – Zielonka

Zamontowany klimatyzator scienny: Daikin FTXP25M z serii Comfora (moc chłodnicza 2,5 kW), obsługujący salon o powierzchni 22m2.
Klimatyzator został zamontowany na ścianie prostopadłej do okien, po lewej stronie. Ze względów technicznych (połączenie instalacji fabrycznej z odcinkiem montowanym podczas prac nie może znaleźć się w ścianie) w pomieszczeniu znalazło się około 50 cm instalacji, ukrytej w maskownicy. Po przejściu na balkon instalacja została doprowadzona, także w maskownicy, do agregatu powieszonego na ścianie. Skropliny zostały sprowadzone oddzielnie w narożniku balkonu i będą zbierane do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Stare Babice

Montaż klimatyzatora ściennego: Gree GWH12ACC z serii Fairy Silver (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługujący salon z aneksem kuchennym, 30m2.
Jednostka wewnętrzna została zamontowana na ścianie prostopadłej do okien, w pewnej odległości od ściany "balkonowej". Klient zdecydował, że maskownicę przysłoni zdjęciami/kwietkiem postawionymi na półce (nie chciał ukrywać instalacji w bruździe ze względu na niedawne wykończenie mieszkania). Po przejściu na balkon pozostała część instalacji także została sprowadzona w maskownicy do agregatu, postawionego wzdłuż ściany na stożkowych podstawach (klient zadeklarował chęć ogrzewania klimatyzatorem, a w takim przypadku podstawy umożliwiają podstawienie pod agregat płaskiego naczynia na skropliny - podczas ogrzewania wypływają one z j. zewnętrznej). Skropliny wykraplające się podczas chłodzenia będą zbierane do zbiornika zlokalizowanego obok agregatu.

 

Dom prywatny – Otwock

Zamontowany klimatyzator split: Gree GWH12AEC z serii G-Tech Silver (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługujący sypialnię 25m2.

Jednostka wewnętrzna została zamontowana na poddaszu, nad oknem. Ze względu na żelbetowe nadproże (którego nie można naruszać - jest to element konstrukcyjny budynku) instalacja została wyprowadzona w odcinku maskownicy, poza jego obrys. Następnie została wpuszczona w ścianę i doprowadzona nad podłogę, gdzie została wyprowadzona na zewnątrz. W dalszej kolejności całość instalacji została sprowadzona na odcinku 6 metrów po elewacji budynku, do agregatu zewnętrznego postawionego na poziomie gruntu. Skropliny powędrowały razem z instalacją chłodniczą - woda będzie kapać na grunt.

   

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Bemowo

Zamontowany klimatyzator ścienny: AUX AUX-12HE z serii Halo Deluxe (moc chłodnicza 3,6 kW), obsługujący salon o powierzchni 28m2.
Klimatyzator został zamontowany w nadprożu, gdyż w tym przypadku możliwe było ominięcie elementu nośnego i wyjście na balkon poza jego obrysem. Instalacja po przejściu na balkon została doprowadzona w maskownicy poza okno sąsiedniego pomieszczenia i podłączona do agregatu powieszonego na scianie. Skropliny zostały sprowadzone w dół między oknami (karbowana rurka skroplinowa) i będą zbierane do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Stara Miłosna

Montaż klimatyzatora split: Gree GWH12AEC z serii G-Tech Rose Gold (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługujący salon o powierzchni 30m2.
Poniżej kolejny przykład typowego montażu w maskownicach, dla przypadku wykończonego mieszkania i niechęci do odnawiania ściany. Całą instalację przykryje zasłona, co sprawi że małym nakładem środków pomieszczenie nadal pozostanie estetyczne. Skropliny standardowo do zbiornika na balkonie.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Praga

Zamontowany klimatyzator scienny: Gree GWH12AKC z serii Soyal (moc chłodnicza 3,53 kW), obsługujący salon o powierzchni 33m2.
Wysokowydajny model 3,5kW został zamontowany w salonie, na ścianie z tapetą. Klient planuje okleić maskownicę ukrywającą instalację odcinkeim tapety, przez co maskownica zleje się ze ścianą. Po wyjściu instalacji na balkon, została ona doprowadzona także w maskownicy do agregatu podwieszonego do ściany. Rurka skroplinowa została doprowadzona na koniec balkonu, gdzie w mało widoczny sposób została sprowadzona wzdłuż przegrody z sąsiadem do kratki odpływowej zlokalizowanej na balkonie.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Wilanów

Montaż klimatyzator ścienny: LG AC12BH z serii Artcool Mirror (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługujący salon 25m2.
Jednostka wewnętrzna została zamontowana na ścianie szczytowej, po prawej stronie okna. Umożliwiło to wyprowadzenie instalacji na balkon w niewidoczny sposób (za "plecami" urządzenia). Na balkonie instalacja została sprowadzona w maskownicy i podłączona do agregatu zewnętrznego. Skropliny odprowadzono pod deskowanie balkonu - woda będzie spływać do kratki odpływowej.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Wilanów

Zamontowany klimatyzator scienny: LG AP09RT z serii Dualcool (moc chłodnicza 2,5 kW), obsługujący sypialnię 15m2.
Klimatyzator zamontowano w zagłebieniu ściany, przy balkonie. Instalacja w krótkim (4 cm) odcinku zostaa doprowadzona do ściany i przeprowadzona na balkon, gdzie została sprowadzona w dół i podłączona do agregatu. Klient wybrał jednostkę posiadającą krótki agregat zewnętrzny (78 cm razem z podłączeniem), by zmieściła się ona na krótkim odcinku ściany balkonowej. Dodatkowo agregat został posadowiony na stożkowych podstawach, gdyż będzie używany w opcji ogrzewania. Skropliny będą zbierane do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Wola

Zamontowany klimatyzator ścienny: LG S12ET z serii Standard 2 (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługujący salon 30m2.
Klimatyzator został zamontowany jednoetapowo, a instalacja została ukryta w bruździe w ścianie. Klient zdecydował o takim rozwiązaniu, ponieważ zamierzał odświeżyć salon. Po wykończeniu ściany, instalacja będzie niewidoczna. Skropliny zostały odprowadzone grawitacyjnie razem z instalacją chłodniczą na balkon. Woda będzie zbierana do zbiornika,

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Wilanów

Zamontowany klimatyzator: Mitsubishi MSZ-AP50VGK z serii Kompakt (moc chłodnicza 5,0 kW), obsługujący salon z kuchnią 44m2.
Urządzenie zostało zamontowane II-etapowo (instalacja ukryta jest w bruzdach wykutych w ścianach i zaszpachlowanych podczas wykańczania mieszkania). Dzięki temu finalnie na ścianie widać jedynie jednostkę wewnętrzną, a na balkonie agregat zewnętrzny. Skropliny zostały odprowadzone przez zasyfonowanie do kanalizacji w kuchni.

 

Budynek użyteczności publicznej – Warszawa Wola

Montaż klimatyzatora sciennego: LG S12ET z serii Standard 2 (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego gabinet 26m2.
Ze względu na wysokie nadproże i możliwość ominięcia belki nośnej, jednostka wewnętrzna została zamontowana właśnie w tym miejscu. Instalacja przeprowadzona na zewnątrz za "plecami" klimatyzatora została poprowadzona w maskownicach do wskazanej przez klienta lokalizacji agregatu zewnętrznego. Skropliny wypuszczono luzem poza elewację budynku.

 

Mieszkanie prywatne – Wołomin

Montaż klimatyzatora ściennego: Mitsubishi MSZ-AP35VGK z serii Kompakt (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 28m2.
Prosty montaż nie ingerujący we wnętrze pod kątem widocznej instalacji. Rury zostały przeprowadzone za "plecami" jednostki wewnętrznej na zewnątrz, gdzie na życzenie klienta zostały sprowadzone w dół w maskownicy, do agregatu podwieszonego na elewacji. Skropliny będą kapać na poziom gruntu.

 

Mieszkanie prywatne – Białołęka

Zamontowany klimatyzator scienny: LG S12ET z serii Standard 2 (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługujący salon 20m2.
Jednostka wewnętrzna zawisła na ścianie prostopadłej do okien. Instalacja została poprowadzona w maskwonicach, jednak ze względu na przesunięcie balkonu względem salonu, niezbędne było przejście z maskownicą na ścianę szczytową i dokonanie przewiertu dopiero z niej. Agregat zewnętrzny został powieszony na bocznej ścianie balkonu, a skropliny sprowadzone w narożniku w dół i wyprowadzone poza obrys balkonu.

 

Dom prywatny – Sulejówek

Montaż klimatyzatora: LG S18ET z serii Standard 2 (moc chłodnicza 5,0 kW), obsługującego salon z kuchnią o powierzchni 45m2.
Klasyka montażu standardowego trwającego 1,5 godziny, tzw. "plecy w plecy". Nic dodać nic ująć.

 

Dom prywatny – Zielonka

Montaż klimatyzatora: Mitsubishi MSZ-AP50VGK z serii Kompakt (moc chłodnicza 5,0 kW), obsługującego salon.
Urządzenie zostało zamontowane II-etapowo (instalacja ukryta jest w pioowe bruździe wykutej w ścianie i zaszpachlowanej podczas wykańczania mieszkania). Dzięki temu finalnie na ścianie widać jedynie jednostkę wewnętrzną, a na tarasie agregat zewnętrzny. Skropliny zostały odprowadzone razem z instalacją chłodniczą na balkon i będą odpływać przez drenaż tarasu.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Białołęka

Zamontowany klimatyzator ścienny: AUX AUX-18FH z serii Freedom (moc chłodnicza 5,25 kW), obsługujący salon z kuchnią o powierzchni 40m2.
Jednostka wewnętrzna została zamontowana między oknami w salonie. Instalacja została przeprowadzona na balkon za "plecami" klimatyzatora i w maskownicy, nad oknem, doprowadzona do agregatu powieszonego na bocznej ścianie. Ze względu na niemożliwość podniesienia skroplin (unikamy pompek skroplin), rurka skroplinowa została sprowadzona w dół spod miejsca wyprowadzenia instalacji. Woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Kobyłka

Montaż klimatyzatora: Daikin FTXP25M z serii Comfora (moc chłodnicza 2,5 kW), obsługujący sypialnię.
Oto najprostszy przykład montażu standardowego. Klimatyzator został zamontowany na ścianie szczytowej, a agregat zewnętrzny za jego "plecami", na ścianie balkonu. W tym montażu instalacja została szcztucznie wydłużona do 3m (kwestie techniczne pracy klimatyzatora) poprzez wykonanie pętli z rur schowanej za j. zewnętrzną. Skropliny zostały sprowadzone wzdłuż maskownicy z przewodem zasilającym klimatyzator. Woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Dom prywatny – Mysiadło

Montaż klimatyzatora ściennego: Gree GWH24YE z serii Amber Standard Full Black (moc chłodnicza 7,0 kW), obsługujący salon z kuchnią i hol, łącznie 63m2 powierzchni.
Szybko, tanio i bez jakichkolwiek uszkodzeń ściany - montaż standardowy w najprostszej postaci. Klimatyzator zawieszony na ścianie szczytowej, a agregat zewnętrzny po drugiej stronie ściany. Skropliny będą swobodnie kapać na poziom gruntu - rurka została wyprowadzona na koniec konstrukcji wsporczej pod agregat.

 

wcześniej później

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu