Strona główna » Galeria wybranych montaży cz. 12 (2022)

Galeria wybranych montaży cz. 12 (2022)

wcześniej później

Mieszkanie prywatne – Warszawa Ursus

Montaż klimatyzatora LG serii ArtCool Mirror, model AC18BK (moc chłodnicza 5,0 kW), obsługującego salon z kuchnią i przedpokojem o łącznej powierzchni 46 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie szczytowej, w nadprożu. Instalacja została przeprowadzona za "plecami" klimatyzatora na balkon (przewiert poza obrysem belki nadproża), gdzie została doprowadzona w górę i przeprowadzona w maskownicach na przeciwległy koniec balkonu celem jej sprowadzenia w dół i podłączenia do agregatu zewnętrznego posadowionego na posadzce. Skropliny zostały odprowadzone oddzielnie (rurka sprowadzona w miejscu wyprowadzenia instalacji chłodniczej na balkon) na balkon - woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Bemowo

Montaż klimatyzatora AUX serii Halo, model AUX-09HA (moc chłodnicza 2,5 kW), obsługującego salon 20 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie prostopadłej do okien, po prawej stronie. Na życzenie klienta jednostka wewnętrzna została odsunięta na środek pokoju. Instalacja została doprowadzona w maskownicy do ściany szczytowej, gdzie została przeprowadzona na balkon i podłączona do agregatu zewnętrznego zawieszonego na ścianie. Skropliny zostały wyprowadzone razem z instalacją chłodniczą na balkon, gdzie rurka skroplinowa została sprowadzona luzem po elewacji i zakończona na wysokości 40 cm nad posadzką - woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Dom prywatny – Warszawa Białołęka

Montaż klimatyzatora marki Gree typu konsola, model CO09 (moc chłodnicza 2,5 kW), obsługującego sypialnię 18 m2.
Ze względu na brak miejsca na typowe jenostki ścienne został zamontowany model idealnie nadający się do podaszy - konsola marki Gree. Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie kolankowej poddasza. Instalacja została przeprowadzona na zewnątrz za plecami j. wewnętrznej i w maskownicach prowadzonych po elewacji doprowadzona do prawego boku agregatu zewnętrznego, celem podłączenia do niego. Agregat został posadowiony na konstrukcji o wysokości 50 cm ze względu na planowane użytkowanie klimatyzatora w trybie ogrzewania przez cały sezon grzewczy. Skropliny zostały odprowadzone na zewnątrz razem z instalacją chłodniczą - woda będzie kapała na poziom gruntu.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Żoliborz

Montaż klimatyzatora: LG serii Standard 2, model S09ET (moc chłodnicza 2,5 kW), obsługującego salon 21 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie prostopadłej do okien, po lewej stronie. Instalacja została wyprowadzona z prawego, dolnego narożnika klimatyzatora i w maskownicach doprowadzona pod parapet, gdzie została wyprowadzona na balkon i doprowadzona do prawego boku agregatu zewnętrznego, celem podłączenia do niego. Agregat został posadowiony na posadzce balkonu. Skropliny zostały odprowadzone na balkon razem z instalacją chłodniczą - woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Wilanów

Montaż klimatyzatora multisplit Gree FA09WI+UC12CI+FM18O z jednostkami Fairy White oraz U-Crown Champagne (moc chłodnicza 2,7 + 3,5 kW), obsługującego salon i sypialnię w mieszkaniu.
Montaż został wykonany II-etapowo z zabezpieczeniem instalacji chłodniczej azotem między oboma etapami prac. Jednostki wewnętrzne zostały zainstalowane na ścianie działowej między pomieszczeniami, po obu jej stronach. Instalacja została poprowadzona w bruździe w ścianie po stronie jednego z pomieszczeń, a następnie wyprowadzona na zewnątrz, gdzie w maskownicach przy poziomie gruntu została doprowadzona do miejsca, w którym znalazł się agregat zewnętrzny. Skropliny zostały odprowadzone razem z instalacją chłodniczą na zewnątrz - ze względu na lokalizację mieszkania na parterze, woda będzie swobodnie kapała na grunt.

 

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Kabaty

Montaż klimatyzatora: AUX serii J-Smart, model AUX-12J2O (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 26 m2.
Jednostka wewnętrzna w wykończeniu matowym została zainstalowana na ścianie szczytowej, po prawej stronie okna. Instalacja została przeprowadzona za "plecami" klimatyzatora na balkon, gdzie została sprowadzona w maskownicy w dół celem podłączenia do agregatu zewnętrznego stojącego na posadzce balkonu. Skropliny zostały odprowadzone na balkon, w okolice agregatu zewnętrznego, razem z instalacją chłodniczą - woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Brwinów

Montaż klimatyzatora Gree serii U-Crown Silver, model UC12S (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 30 m2.
Montaż został wykonany II-etapowo. W pierwszym etapie nastąpiło wykucie bruzd w ścianach oraz ułożenie instalacji chłodniczej, skroplinowej oraz zasilającej. Docelowo jednostka zewnętrzna została posadowiona na posadzce balkonu, a skropliny zostały odprowadzone rurką skroplinową do kanalizacji lokalu (wymóg dewelopera), po zasyfonowaniu.

   

 

Mieszkanie prywatne – Piaseczno

Montaż klimatyzatora Gree serii U-Crown Champagne, model UC12C (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 32 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie szczytowej po prawej stronie okna. Instalacja została przeprowadzona za "plecami" klimatyzatora na balkon, gdzie została doprowadzona w górę i przeprowadzona w maskownicach na przeciwległy koniec balkonu celem jej sprowadzenia w dół i podłączenia do agregatu zewnętrznego podwieszonego na niewielkiej wysokości do ściany. Skropliny zostały odprowadzone oddzielnie (rurka sprowadzona w miejscu wyprowadzenia instalacji chłodniczej na balkon) na balkon - woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Rembertów

Montaż klimatyzatora Gree serii G-Tech Silver, model GT12S (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 25 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie prostopadłej do okien, po lewej stronie. Instalacja odgięta w jednostce wewnętrznej o 180* i doprowadzona w maskownicy do ściany szczytowej, gdzie została przeprowdzona na balkon i sprowadzona w dół w narożniku, celem podłączenia do agregatu zewnętrznego posadowionego na posadzce. Skropliny zostały odprowadzone razem z instalacją chłodniczą w okolice agregatu zewnętrznego - woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Pruszków

Montaż klimatyzatora Daikin serii Stylish White, model FTXA-35AW (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 28 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie szczytowej między oknami. Instalacja została przeprowadzona za "plecami" klimatyzatora na balkon, gdzie została doprowadzona w górę i przeprowadzona w maskownicach na przeciwległy koniec balkonu celem podłączenia do agregatu zewnętrznego podwieszonego do ściany. Skropliny zostały odprowadzone oddzielnie (rurka sprowadzona w miejscu wyprowadzenia instalacji chłodniczej na balkon) na balkon - woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Grochów

Montaż klimatyzatora multisplit LG: MA09R+MA12R+MU2R17 z jednostkami ArtCool Gallery (moc chłodnicza 2,5 + 3,5 kW), obsługującego salon i sypialnię w mieszkaniu.
Jednostki wewnętrzne zostały zainstalowane na ścianach szczytowych. Instalacja została przeprowadzona za "plecami" klimatyzatorów na balkon, gdzie została doprowadzona w maskownicach na koniec balkonu celem podłączenia do agregatu zewnętrznego. Skropliny zostały odprowadzone razem z instalacją chłodniczą na balkon - woda będzie zbierana do zbiorników.

 

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Grochów

Montaż klimatyzatora: Toishiba serii Seyia 2, model RAS-B13E2KVG-E (moc chłodnicza 3,3 kW), obsługującego salon 26 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie szczytowej obok okna. Instalacja została przeprowadzona za "plecami" klimatyzatora na balkon, gdzie została sprowadzona w maskownicy w dół celem podłączenia do agregatu zewnętrznego stojącego we wnęce balkonu. Skropliny zostały odprowadzone razem z instalacją chłodniczą na balkon - woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Bródno

Montaż klimatyzatora: Gree LLP18 serii Lomo Luxury Plus (moc chłodnicza 5,2 kW), obsługującego salon 40 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie szczytowej, między oknami. Instalacja została przeprowadzona za "plecami" klimatyzatora na balkon, gdzie została poprowadzona w maskownicach po elewacji balkonu do agregatu zewnętrznego. Skropliny zostały odprowadzone bruzdą wykutą w ścianie po stronie pomieszczenia i włączone nad syfon zlewozmywaka w kuchni.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Białołęka

Montaż klimatyzatora: Gree PU12 serii Pular (matowy) (moc chłodnicza 3,2 kW), obsługującego salon z kuchnią o powierzchi 26m2.
Urządzenie zostało zamontowane II-etapowo. W pierwszym etapie zostały ułożone w bruździe w ścianie wszelkie instalacje. Instalacja chłodnicza została napełniona azotem (względy czystości i bezpieczeństwa) i pozostawiona pod ciśnieniem 30bar do czasu II etapu prac, który obejmował podłączenie i uruchomienie jednostek. Agregat zewnętrzny został posadowiony na posadzce balkonu. Skropliny zostały odprowadzone razem z instalacją chłodniczą na balkon - woda będzie zbierana do zbiornika.

   

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Jelonki

Montaż klimatyzatora: Gree GT12R serii G-Tech Rose Gold (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 30 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie szczytowej obok okna. Instalacja została przeprowadzona za "plecami" klimatyzatora na balkon, gdzie została podłączona do agregatu zewnętrznego zawieszonego na elewacji loggii. Ze względów technicznych za agregatem została umieszczona pętla z luźno zwiniętej instalacji chłodniczej (aby zachować minimalną długość instalacji między jednostkami). Skropliny zostały odprowadzone razem z instalacją chłodniczą na balkon. Rurka została sprowadzona luzem w dół - woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Żoliborz

Montaż klimatyzatora: Gree LLP 12 serii Lomo Luxury Plus (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 27m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie prostopadłej do okien, po prawej stronie, blisko zasłony. Instalacja została poprowadzona w maskownicy po stronie mieszkania do narożnika pokoju, a następnie wyprowadzona na balkon, gdzie została sprowadzona w maskownicy po elewacji balkonu do agregatu zlokalizowanego na posadzce. Skropliny zostały wyprowawadzone na balkon razem z instalacją chłodniczą, a woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Grochów

Montaż klimatyzatora: AUX serii Halo, model AUX-12HA (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 26 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie szczytowej po lewej stronie okna. Instalacja została przeprowadzona za "plecami" klimatyzatora na balkon, gdzie została sprowadzona w maskownicy celem podłączenia do agregatu zewnętrznego stojącego na posadzce balkonu. Skropliny zostały odprowadzone razem z instalacją chłodniczą na balkon - woda będzie zbierana do zbiornika zlokalizowanego obok agregatu zewnętrznego.

 

Dom prywatny – Marki

Montaż klimatyzatora: Gree serii Soyal, model SO12 (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 29 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie szczytowej. Instalacja została sprowadzona w bruździe w ścianie (w I etapie prac) do wysokości podłogi, a następnie wyprowadzona na zewnątrz, gdzie została podłączona do agregatu zewnętrznego. Skropliny zostały odprowadzone razem z instalacją chłodniczą na zewnątrz a koniec rurki skroplinowej umieszczony w otwartej rynnie okalającej balkon.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Ursus

Montaż klimatyzatora: Gree Fairy White, model FA12W (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 25m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana nad drzwiami do sypialni, po stronie salonu. Instalacja została przeprowadzona za "plecami" klimatyzatora do sypialni, przez którą została poprowadzona w bruździe w ścianie do ściany "balkonowej". Tam została wprowadzona pod deskowanie balkonu i doprowadzona do miejsca zlokalizowania agregatu zewnętrznego. Skropliny zostały wyprowadzone na balkon razem z instalacją chłodniczą. Woda będzie spływać pod deskowanie tarasu lub zostanie podstawiony zbiornik na wodę.

 

 

Mieszkanie prywatne – Targówek

Montaż klimatyzatora: LG AC12BK z serii ArtCool Mirror (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 27m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie prostopadłej do okien, po lewej stronie. Ze względu na niemożliwość instalowania maskownic na elewacji oraz świeżo przeprowadzony remont instalacja została poprowadzona w maskownicach po stronie mieszkania, z ominięciem grzejnika (całość zostanie później zasłonięta zasłoną). Agregat został posadowiony na posadzce balkonu.

 

Mieszkanie prywatne – Targówek

Montaż klimatyzatora: AUX, model AUX-18QB Q-Smart Premium Grey (moc chłodnicza 2,7 kW), obsługującego salon 22m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie prostopadłej do okien, po prawej stronie, a instalacja została doprowadzona w maskownicy do narożnika pomieszczenia, następnie przeprowadzona na balkon, sprowadzona w dół i doprowadzona na koniec balkonu celem podłączenia do agregatu zewnętrznego. Skropliny zostały poprowadzone w maskownicy razem z instalacją chłodniczą i wyprowadzone w narożniku balkonu przy ścianie - woda będzie zbierana do zbiornika.

 

Mieszkanie prywatne – Ursus

Montaż klimatyzatora: Gree serii Fairy Dark, model FA12D (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon z kuchnią o powierzchi 28m2.
Urządzenie zostało zamontowane II-etapowo. W pierwszym etapie zostały ułożone w bruzdach w ścianach i wylewce wszelkie instalacje. Instalacja chłodnicza została napełniona azotem (względy czystości i bezpieczeństwa) i pozostawiona pod ciśnieniem 30bar do czasu II etapu prac, który obejmował podłączenie i uruchomienie jednostek. Agregat zewnętrzny został posadowiony na posadzce balkonu. Skropliny zostały odprowadzone nad syfon zlewozmywaka w kuchni.

 

Mieszkanie prywatne – Warszawa Bródno

Montaż klimatyzatora: Gree Fairy White, model FA12W (moc chłodnicza 3,5 kW), obsługującego salon 28m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie prostopadłej do okien, po lewej stronie. Ze względu na niemożliwość ingerencji w ozdobne cegiełki na ścianie, instalacja została poprowadzona w maskownicach po stronie mieszkania, z ominięciem grzejnika. Większość maskownic zostanie zasłonięta zasłoną, a po przyklejeniu okleiny imitującej cegiełki na poziomy odcinek maskownicy, zleje się ona z tłem. Agregat został posadowiony na posadzce balkonu na systemowych podstawach w postaci stożków wysokości około 10 cm.

 

Dom prywatny – Zielonka

Montaż klimatyzatora: Gree serii U-Crown, model UC18S (moc chłodnicza 5,3 kW), obsługującego salon 45 m2.
Jednostka wewnętrzna została zainstalowana na ścianie szczytowej obok okna. Instalacja została przeprowadzona za "plecami" klimatyzatora na balkon, gdzie została sprowadzona w maskownicy celem podłączenia do agregatu zewnętrznego. Skropliny zostały odprowadzone razem z instalacją chłodniczą na balkon - woda będzie swobodnie kapać na poziom gruntu.

 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu