Strona główna » Jestem alergikiem. Czy zakup oczyszczacza powietrza pomoże uporać się dolegliwościami?

Jestem alergikiem. Czy zakup oczyszczacza powietrza pomoże uporać się dolegliwościami?

Każdy alergik z pewnością wie, jak bardzo uciążliwe są wszelkie dolegliwości (katar, łzawienie, kaszel, duszności, wysypki itd.) pojawiające się na skutek kontaktu z różnego rodzaju alergenami. Czynniki wywołujące alergie są niemal wszechobecne i trudno uniknąć z nimi kontaktu. Dużym zagrożeniem dla zdrowia jest również zanieczyszczone powietrze, w którym aż roi się od rozmaitych związków chemicznych.


Z roku na rok liczba czynników alergizujących stale się powiększa. Do atmosfery odprowadzanych jest coraz więcej szkodliwych gazów i substancji, które w następstwie tworzą toksyczny smog. Wchodzące w jego skład związki chemiczne potrafią mocno uczulać i w następstwie wywoływać astmę, przewlekłe zapalenie oskrzeli i płuc , niewydolność oddechową, a nawet paraliż układu krwionośnego.
Nieoczyszczone powietrze, oprócz smogu może zawierać również wiele innych szkodliwych dla zdrowia składników – kurz, roztocza, sierść zwierząt, pleśnie, toksyczne opary, pyłki roślin itd. Domowe sposoby na ich eliminację z powietrza (np. wietrzenie, częste sprzątanie, pranie) nie są zbyt skuteczne, przynoszą tylko  krótkotrwałą i nieznaczną poprawę samopoczucia.
 


Oczyszczacze powietrza

to urządzenia, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób uczulonych i bardziej wrażliwych na działanie toksyn we wdychanym powietrzu . Ich zadaniem jest usunięcie z otaczającego powietrza wszelkich zanieczyszczeń, w tym wszystkich wymienionych powyżej alergenów. W prostszych i tańszych urządzeniach za oczyszczanie powietrza odpowiadają specjalne filtry (węglowe, hepa lub ulpa), czasem wspomagane przez wbudowane lampy UV oraz jonizatory. Zanieczyszczone powietrze zasysane jest do wnętrza urządzenia, a po procesie oczyszczenia, wraca do pomieszczenia. Warto nadmienić, że oczyszczacze nie generują nowego pachnącego powietrza, nie można ich traktować jako odświeżacz powietrza, choć co prawda niektóre z nich posiadają wkłady zapachowe.

 

oczyszczacz powietrza Daikin, oczyszczacz dla alergików

W nowoczesnych typach oczyszczaczy stosuje się  o wiele bardziej zaawansowane rozwiązania, które podnoszą do maksimum skuteczność ich działania. Przykładem może tu być prawdopodobniej najbardziej skuteczny oczyszczacz na rynku – DAIKIN MC70LVM, w którym zastosowano technologię Flash Streamer. Ten nowoczesny system 6- etapowej filtracji sprawia, że urządzenie eliminuje niemal 99,6% wszystkich alergenów, w tym roztoczy i pyłków, i 99,99% bakterii, oraz rozkłada 95% nieprzyjemnych zapachów, i to wszystko na dużym obszarze – nawet do 48 m2. Elektrony wytwarzane  przez Flash Streamer dają podwójną korzyść. Powodują działanie utleniające, dzięki któremu usuwane są takie związki chemiczne jak np. formaldehyd (wysoce niebezpieczny dla zdrowia i życia). Dodatkowo, Flash Streamer znacznie poprawia działanie filtrów fotokatalitycznych urządzenia. Rezultatem tego zjawiska jest eliminowanie większej ilości alergenów i substancji, które wzmagają ich działanie, zwiększona siła dezynfekcji oraz jeszcze lepsze usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Oczyszczacz DAIKIN MC70LVM jest najczęściej polecany jako najlepszy oczyszczacz dla alergików, którzy na sobie przetestowali jego wysoką skuteczność.

Kopiowanie niniejszego opisu lub jego wykorzystywanie bez zgody firmy KLIMA-TOP prawnie zabronione.

Przeczytaj także:


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu