Strona główna » Smog w Krakowie, smog w Warszawie... oczyszczacze powietrza ratują zdrowie

Smog w Krakowie, smog w Warszawie... oczyszczacze powietrza ratują zdrowie

Smog - jaki oczyszczacz powietrza wybrać

 

Smog - co to jest?

Coraz częściej docierają do nas informacje z mediów o zanieczyszczonym powietrzu, o unoszącym się nad polskimi miastami smogu. Przekazy mediowe zwracają uwagę na wielokrotnie przekroczone normy pyłu PM 2,5. Z czym tak naprawdę mamy do czynienia? Co kryje się pod tajemniczym pojęciem smogu i pyłów PM 10 i PM 2,5. Smog to utrzymujące się zanieczyszczenie w dolnej warstwie atmosfery. Zanieczyszczenie, w postaci wysokiego stężenia pyłów, zawiera między innymi siarkę, metale ciężkie, substancje toksyczne czy alergeny. Utrzymujące się nad aglomeracji miejskimi wysokie stężenie pyłów jest wynikiem między innymi niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak brak wiatru, spadek temperatury. Najwięcej zanieczyszczeń powoduje bowiem spalenie węgla czy innych niewskazanych odpadów w kotłach oraz piecach domowych. Oczywiście transport samochodowy również przyczynia się do powstawania smogu. Najbardziej niebezpieczne dla naszego organizmu są drobne pyły PM 2,5 ale także PM10. Obecnie są dostępne oczyszczacze powietrza które w znacznym stopniu usuwają takie zanieczyszczenia. Powstaje pytanie jak sobie z tym radzić? Możemy we własnym zakresie zadbać o to czym oddychamy w mieszkaniu. Znane firmy działające od wielu lat produkują urządzenia zwane oczyszczaczami powietrza

Oczyszczacze powietrza Daikin, Winix, Sharp oraz Prem-I-Air to nowoczesne modele, który przez ostatnie 2 lata cieszyły się potwierdzoną w Krakowie skutecznością w walce ze smogiem. Wielostopniowe filtracje powietrza zagwarantują nam jego czystość, gdy na zewnątrz nie ma czym oddychać. Wyposażone w czujnik zanieczyszczeń (nie wszystkie modele), cichą pracę,  niskie zużycie energii i sprawdzone w Małopolsce stają się rozwiązaniem problemu smogu. Jak działa? Przeczytaj klikając w link: budowa-oraz-zasada-dzialania-typowych-i-nowoczesnych-oczyszczaczy-powietrza-pm-109.html

Smog w Warszawie

Spadek temperatury i zanik wiatru spowodował, że także i w Warszawie ogłoszono "alarm smogowy". 14 grudnia 2016 stężenie pyłów PM2,5 oraz PM10 tak bardzo przekroczyło normy, że władze miasta zdecydowały się zapewnić mieszkańcom darmową komunikację.

Smog w Krakowie

Zimą powietrze w Małopolsce, w tym w Krakowie jest fatalnej jakości. Najgorzej jest nocami, a poza Krakowem miastami ze złym powietrzem są także Nowy Sącz i Tarnów. Ostatnio (grudzień 2016). Normy zostały przekroczone aż 5-krotnie! W ciągu dnia powietrze trochę się oczyszcza, ale to niewiele pomaga.

Przeczytaj także:


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu