Strona główna » 5 powodów, dla których warto korzystać z osuszacza powietrza

5 powodów, dla których warto korzystać z osuszacza powietrza

Nadmierna wilgoć to jeden z głównych problemów, z którymi zmagają się użytkownicy zarówno nowych, jak i starych domów oraz mieszkań. Mokre ściany, uciążliwy zapach oraz ogólny dyskomfort, z jakim wiąże się przebywanie w zawilgoconych pomieszczeniach, nie służą naszemu zdrowiu, ani samopoczuciu. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje rozwiązań, które pozwolą uporać się z tym problemem. Jednym z tych, które warto wykorzystać, jest bez wątpienia domowy osuszczacz powietrza. Prezentujemy 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać!
 


1. Skuteczny sposób na walkę z wilgocią

Jak doskonale wiadomo, powietrze w mieszkaniu nie powinno być ani zbyt suche, ani zbytnio wilgotne. Szacuje się, że jego optymalna wilgotność z punktu widzenia ludzi wynosi ok. 45-55%. Tymczasem w niektórych pomieszczeniach, zawartość pary wodnej przekracza nawet 80%. Wydajny osuszacz, podobnie jak oczyszczacz powietrza pozwala wyeliminować ten problem, przywracając poziom wilgotności do wartości bezpiecznych dla człowieka.

2. Wszechstronne zastosowanie osuszaczy powietrza

Osoby, które zastanawiają się, czy warto kupić osuszczacz powietrza, z pewnością nie przejdą obojętnie wobec jego uniwersalnego zastosowania. Urządzenia te doskonale sprawdzają się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w magazynach, na placach budowy czy w suszarniach. Dobrze radzą sobie też pomieszczeniach, w których wilgoć jest naturalnym problemem, np. pralniach, łazienkach czy na basenach. Jeśli zastanawiasz się, jak szybko osuszyć piwnicę po zalaniu lub czego użyć do wysuszenia wypranego dywanu, odpowiednio wydajny domowy oczyszczacz powietrza będzie idealnym wyborem.

3. Dodatkowe akcesoria i przydatne funkcje

Nie da się ukryć, że osuszacz, podobnie jak oczyszczacz powietrza to dziś urządzenia, które oferują szereg dodatkowych funkcji i mogą współpracować z rozmaitymi akcesoriami dodatkowymi. Dzięki temu skala ich użycia znacząco się rozszerza – jedno urządzenie może nawet zastępować kilka rozmaitych sprzętów. Warto szczególną uwagę zwrócić na dodatkowe opcje, które wpływają m.in. na to, czy oczyszczacz powietrza jest zdrowy i czy pomaga zadbać o lepsze samopoczucie. Do najciekawszych funkcji, oferowanych przez modele czołowych producentów, należą m.in.:

  • nawilżanie powietrza,
  • sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej lub pilota,
  • pomiar wartości zanieczyszczeń,
  • lampa UV, skutecznie dezynfekująca pomieszczenia,
  • regulacja mocy i prędkości obrotów wentylatora.

4. Unikatowy mikroklimat w domu

 

Zastanawiasz się, czy oczyszczacz powietrza jest zdrowy? Z jego pomocą nie tylko pozbędziesz się szkodliwej dla zdrowia wilgoci bez ryzyka przesuszania wnętrz, ale również stworzysz przyjazny mikroklimat. Wiele modeli oferuje dodatkową funkcję, dzięki której oczyszczone powietrze pachnie lasem lub morską bryzą. Oczyszczacz powietrza z funkcją osuszania wraz z wilgocią eliminuje groźne dla środowiska patogeny, które przy odpowiednio niskiej wilgotności powietrza nie są w stanie rozwijać się w pomieszczeniach.

5. Nowoczesny design i cicha praca

Wielką zaletą nowoczesnych urządzeń do osuszania powietrza jest ich stylowy design, który sprawia, że idealnie pasują do wszystkich wnętrz. Miłośnicy stylowej estetyki z pewnością nie przejdą obojętnie obok sfery wizualnej, jednocześnie doceniając niemal bezgłośną pracę wielu dostępnych na rynku modeli.

Wilgoć w domu – skąd może się wziąć?

Wysoka zawartość pary wodnej w powietrzu może mieć bardzo różne podłoża. Najczęstsze z nich to m.in. Nieprawidłowo przeprowadzone prace budowlane (wilgoć technologiczna) brak wydajnej wentylacji w budynku czy niesprawna hydroizolacja domu. Odpowiednio wydajne osuszacze pozwalają uporać się z tym problemem, znacznie podnosząc komfort korzystania z pomieszczeń. Jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu naszego artykułu nie masz już żadnych wątpliwości w kwestii tego, czy warto kupić oczyszczacz powietrza.

 

Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej na temat oczyszczaczy powietrza, przeczytaj także:


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu