Strona główna » Oczyszczacze powietrza - ranking 2022!

Oczyszczacze powietrza - ranking 2022!

Zastanawiając się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, warto porównać poszczególne modele pod kątem najważniejszych właściwości użytkowych i zastosowanych w nich technologii. Prezentujemy ranking oczyszczaczy powietrza, który uwzględnia wyłącznie produkty topowych firm, cieszących się zaufaniem klientów w Polsce i na świecie. Jeśli zamierzasz zainwestować w tego rodzaju urządzenie, ale nie wiesz, czym kierować się przy wyborze, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Warto wiedzieć, jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszy w naszym przypadku, aby mieć pewność trafionego zakupu. Przy wyborze należy uwzględnić szereg czynników, spośród których najważniejsze okazują się:

  • powierzchnia, którą chcemy oczyścić z zanieczyszczeń,
  • wydajność (ilość m3 powietrza, które w ciągu godziny przepływa przez oczyszczacze powietrza),
  • pobór mocy – wraz z ceną filtrów składający się na koszt eksploatacji,
  • głośność pracy – ważna, szczególnie jeśli urządzenie ma pracować także w nocy,
  • dodatkowe akcesoria oraz funkcje.

Oczyszczacze powietrza ranking

Tworząc nasze zestawienie, pozwalające wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza 2022, wzięliśmy pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki. Jeśli interesują Cię markowe oczyszczacze powietrza ranking, który prezentujemy, z pewnością ułatwi wybór tego najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb.

 

5. Warmtec AP 350 +

Wyposażony w dotykowy panel sterujący oraz czujnik optyczny mierzący poziom pyłu PM2,5 oczyszczacz powietrza Warmtec AP 350 Plus to urządzenie, które świetnie sprawdzi się do użytku domowego. 4-stopniowa regulacja wentylatora z trybem Turbo zapewnia doskonałą wydajność pracy. Dzięki zastosowaniu trybu nocnego, ograniczającego głośność do 30 dB, maszyna pracuje cicho, zapewniając domownikom komfortowy wypoczynek.

 

4. Daikin MC30Y

Chcąc wybrać kompaktowy oczyszczacz do domu, warto swoją uwagę zwrócić na model Daikin MC30Y renomowanej firmy Daikin. Wydajne urządzenie, zapewniające przepływ powietrza na poziomie 60-180 m3 sprawia, że to zdecydowanie najlepszy oczyszczacz powietrza do pomieszczeń o powierzchni oczyszczania do. 46 m2. Jest też bardzo cichy – jego głośność to zaledwie 19-39 dB. Minusem może być brak funkcji nawilżania, dlatego ostatecznie MC30Y w naszym rankingu znalazł się tuż poza podium.

 

3. Warmtec AP NEO

Zestawiając ze sobą najlepsze oczyszczacze powietrza w 2022 roku, nie sposób pominąć modelu Warmtec AP NEO, który sprawdzi się przy oczyszczaniu powierzchni do 100 m2. Dwuwarstwowy filtr HEPA klasy H13 pozwala na jeszcze wydajniejszą filtrację powietrza, a niski poziom hałasu (30-66 dB) zapewnia komfortową i cichą pracę urządzenia. Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość sterowania jego pracą nie tylko za pomocą pilota i panelu, ale również smartfonem, dzięki aplikacji mobilnej.

 

2. Daikin MC55W

Daikin MC55W doskonale radzi sobie z wydajnym filtrowaniem powietrza na dużych powierzchniach. Wydajność na poziomie 66-330 m3/h czyni go odpowiednim urządzeniem do pomieszczeń, których metraż przekracza 80 m2. Dodatkowymi atutami są z pewnością ciche działanie – sprzęt generuje hałas o wartości 19-53 dB, a także niewielki pobór mocy, dzięki czemu korzystanie z oczyszczacza powietrza nie będzie znacząco wpływało na wysokość rachunków za energię. Stylowy design to jego kolejny atut, który sprawia, że Daikin MC55W idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz.

 

1. Daikin MCK55W z nawilżaczem powietrza

W ten sposób dotarliśmy do modelu, który okazał się bezkonkurencyjny w naszym wielkim porównaniu, obejmującym najlepsze oczyszczacze powietrza – ranking wygrywa Daikin MCK55W z nawilżaczem powietrza metodą parową, niskim poziomem hałasu (19-53 dB) oraz dużym zbiornikiem o pojemności 2,7 litra. Wyposażony w elektrostatyczny filtr HEPA sprzęt zapewnia przepływ powietrza do 330 m3/h a jego maksymalna powierzchnia oczyszczania wynosi 82 m2.

Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto w nie inwestować?

Czyste powietrze to w dzisiejszych czasach luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Szczególnie w sezonie grzewczym, gdy z wielu kominów wydobywa się cała tablica Mendelejewa, jakość powietrza w Polsce ulega drastycznemu pogorszeniu. Rozwiązaniem, które pozwoli cieszyć się wolnym od zanieczyszczeń, zdrowym mikroklimatem w naszych czterech ścianach, są domowe oczyszczacze powietrza. Wysoka skuteczność filtracji w połączeniu z odpowiednio dopasowaną wydajnością to gwarancja komfortowego wypoczynku, snu oraz korzystania z pomieszczeń nawet w sytuacji, gdy jakość powietrza za oknem przekracza wszelkie alarmowe normy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oczyszczaczy powietrza, sprawdź pozostałe wpisy:


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu