Strona główna » Bezkonkurencyjne nagrzewnice Master BV - stworzone przez specjalistów

Bezkonkurencyjne nagrzewnice Master BV - stworzone przez specjalistów

Przenośne nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak np., budownictwo czy rolnictwo. Stąd też na rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego typu. Problem pojawia się wówczas, gdy trzeba podjąć decyzję, który model wybrać.

Różnice cenowe, unikalne cechy, rekomendacja znajomych lub sprzedawcy to najczęstsze argumenty brane pod uwagę podczas zakupu. Okazuje się jednak, że czasami wystarczy bliżej przyjrzeć się zarówno tym oczywistym zaletom, jak i drobnym detalom, które mogą przeważyć szalę na korzyść danego urządzenia.

Nagrzewnice Master typu BV zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Przyglądając się ich zewnętrznym cechom, jak również rozwiązaniom technicznym można zauważyć niezwykłą staranność ich wykonania i przystosowania do pracy w najbardziej nawet ekstremalnych warunkach.

Ciepło na żądanie

Głównym atutem tych urządzeń jest duża wydajność i możliwość szybkiego uruchomienia. Wystarczy podłączyć je do prądu, wlać paliwo do zbiornika i w przypadku stosowania wewnątrz pomieszczeń - podłączyć także specjalne przyłącza kominowe do odprowadzenia spalin. Maszyna jest gotowa do pracy praktycznie w każdej chwili. W zakresie mocy od 20 - 81 kW dostępne są aż cztery modele tych urządzeń, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dla bardziej wymagających producent oferuje też urządzenia o wydajności powyżej 130 kW.

Nagrzewnice z odprowadzeniem spalin posiadają wymiennik ciepła, dzięki czemu pomieszczenia ogrzewane są czystym ciepłym powietrzem. Produkty spalania są oddzielane od ogrzanego powietrza i odprowadzane na zewnątrz. Daje to poczucie bezpieczeństwa i komfort użytkowania.

Do każdej z tych nagrzewnic podłączyć można także termostat pomieszczeniowy regulujący temperaturę. Pozwala on na automatyczną kontrolę ogrzewania obiektu, jak również ogranicza nadmierne zużycie paliwa mogące wystąpić w przypadku, gdy temperatura nie jest analizowana.
 

Unikalny kształt zbiornika nagrzewnic Master BV

Niewiele osób zdaje sobie również sprawę, jak duże znaczenie ma odpowiednio wyprofilowany zbiornik paliwa. Jego dodatkowe wybrzuszenie z przodu nagrzewnicy (ponad poziom paliwa) sprawia, że w trakcie przenoszenia nagrzewnicy paliwo gromadzi się właśnie w tym dodatkowym miejscu. Powoduje to zmianę punktu ciężkości i tym samym łatwiejszy transport urządzenia.
 

 

  

 


Z kolei, z drugiej strony zbiornika znajduje się wgłębienie (poniżej poziomu paliwa), w którym gromadzą się wszystkie nieczystości lub woda. Można je łatwo odprowadzić odkręcając śrubę.

Tak wyprofilowany zbiornik zdecydowanie wyróżnia nagrzewnice Master od pozostałych na rynku.

Warto też wspomnieć, że nagrzewnice wyposażone zostały w kółka oraz wygodny uchwyt ułatwiające ich przenoszenie z miejsca na miejsce. Posiadają także zewnętrzny wskaźnik poziomu oleju, dzięki któremu bez problemu można kontrolować stopień zużycia paliwa.
 

Udogodnienia techniczne - nagrzewnice Master serii BV

Rys. 1 - Zasłonięty filtr w starych modelach.
Rys. 2 - Nowa, przeźroczysta obudowa filtra.

Producent pomyślał także o typowo technicznych rozwiązaniach, które pomagają nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale również podczas serwisowania urządzeń. I tak w nowych modelach zastosowano bardziej trwały i wytrzymały przewód paliwa w metalowym oplocie. Filtr paliwa w nowej przeźroczystej obudowie pozwala natomiast w łatwy sposób stwierdzić, kiedy wymaga on czyszczenia lub wymiany. Wprowadzono także zmiany w systemie zapłonowym modelu BV 77, gdzie obecnie sterownik ma wbudowany transformator.

Zmiana ta pozwoliła na zintegrowanie funkcji zapłonu oraz kontroli płomienia. Od strony serwisowej jest to także duże ułatwienie. Wszystkie modele Master BV posiadają również termostat wychłodzenia - jedynie w modelu BV 77 zastąpiono go stałym czasem wychłodzenia, zaprogramowanym w układzie elektronicznym urządzenia.

Stając przed trudną często decyzją o wyborze konkretnego modelu, warto zapytać specjalistę o szczegóły. Na pozór niewidoczne cechy mogą bowiem okazać się decydujące. Pamiętać trzeba także o tym, że często cena idzie w parze z jakością. Produkty znanych firm, liderów w branży są projektowane na najwyższym poziomie i można mieć pewność, że ich funkcjonalność i jakość wykonania nie sprawi przykrych niespodzianek. W przypadku nagrzewnic Master nie ma wątpliwości, że zostały zaprojektowane z dbałością o najmniejsze nawet szczegóły.

 

Dodatkowe akcesoria

  • przewody giętkie do rozprowadzania ciepłego powietrza
  • zestaw połączeniowy do przewodów gorącego powietrza
  • termostat pomieszczeniowy
  • podgrzewacz paliwa
  • okap ze stali nierdzewnej

Artykuł udostępniony za zgodą firmy Master Climate Solutions MCS Central Europe Sp. z o.o., www.masterheaters.pl

 

Przeczytaj także:


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu