Strona główna » Tanie grzanie budynków gospodarczych

Tanie grzanie budynków gospodarczych

Ogrzewanie budynków gospodarczych jest zwykle nie lada wyzwaniem. Obiekty te są zazwyczaj wysokie, o bardzo dużych kubaturach i z reguły słabo ocieplone. Zastosowanie konwencjonalnych systemów ogrzewania, składających się z kotłowni i systemu grzejników wodnych wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Dodatkowo, koszt eksploatacji tego typu rozwiązań jest niezmiernie wysoki.

Decydując się na konkretne rozwiązanie należy pamiętać, że ciepłe powietrze grawitacyjnie przemieszcza się ku górze. Rozkład temperatur będzie się, więc zmieniał w zależności od wysokości, o ok. 2,5°C/m. Chcąc uzyskać tylko 10°C w budynku, na 6 metrach otrzymamy 25°C. Przy słabo ocieplanych obiektach powoduje to ogromne straty ciepła.
 

Przy ogrzewaniu konwencjonalnym, wymagana jest ciągła praca urządzeń. Temperatura w pomieszczeniu nie może spaść poniżej 0°C (a praktycznie 5°C), gdyż spowoduje to zamarznięcie wody w instalacji i w konsekwencji jej zniszczenie. Powstaje, zatem problem nadzoru systemu i niepotrzebnych kosztów ciągłej pracy. Budynki rolnicze wymagają często jedynie okresowego ogrzewania, niejednokrotnie tylko kilka godzin dziennie. W pozostałym okresie temperatura może spadać poniżej 0°C.

W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest nadmuchowy system ogrzewania. Urządzenia nowej generacji w szybki sposób mogą ogrzać dowolne obiekty przy minimalnym nakładzie energii. Nagrzewnice nadmuchowe nie ogrzewają budynków, lecz jedynie znajdujące się w nich powietrze. Dzięki bardzo małej bezwładności cieplnej powietrza, oraz bardzo dużej wydajności wentylatorów zastosowanych w tego typu urządzeniach (sięgającej kilkudziesięciu tys. m³ na godzinę) można uzyskać żądaną temperaturę w ciągu kilkunastu minut.

Master CT 50 P

Gdy praca urządzeń nie jest konieczna, mogą one być przechowywane nawet w kilkudziesięciostopniowym mrozie, bez szkody dla ich funkcjonowania. Cyrkulacja powietrza spowodowana pracą wentylatora zapobiega zbieraniu się ciepłego powietrza pod sufitem. Instalacja nawet w starych budynkach nie stwarza żadnych kłopotów z powodu braku jakichkolwiek przewodów, grzejników i innych elementów instalacji. Ponadto bardzo pożądanym efektem przy zastosowaniu tego typu urządzeń jest wysuszanie ścian budynków. Powoduje to redukcję nalotów grzybiczych, które negatywnie wpływają zarówno na ludzi i zwierzęta, jak i na budynki.

piec master

Biorąc pod uwagę koszty ogrzewania budynków gospodarczych wskazane jest zastosowanie jak najtańszego paliwa. Podczas, gdy ceny standardowych paliw, takich jak gaz płynny, olej opałowy oraz węgiel gwałtownie rosną, idealnym rozwiązaniem wydaje się być powszechnie stosowane drewno. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Master Climate Solutions wprowadziła do swojej oferty piec nadmuchowy na drewno Master CT50. Jest to urządzenie zaprojektowane specjalnie z myślą o tanim ogrzewaniu budynków gospodarczych, zachowujące przy tym wszelkie normy bezpieczeństwa.

Artykuł udostępniony za zgodą firmy Master Climate Solutions MCS Central Europe Sp. z o.o., www.masterheaters.pl

 

Przeczytaj także:


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu