Strona główna » Nagrzewnice Master rozgrzewają artystów podczas XIX Finału WOŚP

Nagrzewnice Master rozgrzewają artystów podczas XIX Finału WOŚP

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. W całej Polsce odbyły się imprezy, koncerty, festyny, podczas których zorganizowano zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego. W Poznaniu scenę ogrzewały nagrzewnice Master.
 

nagrzewnice na WOŚP


W Poznaniu głównym miejscem WOŚP była scena pod Zamkiem. Jak co roku odbyły się tutaj liczne koncerty i licytacje. [...] Uzgodniono, ze scena o wymiarach 12 x 12 x 8 m o łącznej powierzchni 1152 m³ zostanie ogrzana dwoma nagrzewnicami z odprowadzaniem spalin. Zastosowano tutaj modele BV 290 o mocy 81 kW każda. Podczas doboru odpowiednich urządzeń należy wziąć pod uwagę fakt, że sceny nie są obiektami zamkniętymi i następuje tutaj ciągły napływ zimnego powietrza z zewnątrz. Nagrzewnice zostały ustawione po bokach sceny, a ciepłe powietrze zostało doprowadzone na scenę za pomocą przewodów wyprowadzonych przez boczne ściany z przodu podestu. Dzięki temu, ciepłe powietrze zostało rozprowadzone równomiernie na całej powierzchni.
 

Srebrne węże zostały dodatkowo podparte na specjalnym metalowym stelażu. Wystające po bokach pomiędzy sprzętem muzycznym przewody zlewały się z pozostałymi elementami sceny, nie naruszając jej estetycznego wyglądu.

W trakcie ostatniego finału WOŚP temperatura na zewnątrz kształtowała się w zakresie 0-5°C. Nagrzewnice podnosiły temperaturę na scenie o około 10°C.

Naprzeciw sceny znajdowała się również tzw. reżyserka. Namiot o powierzchni około 6 m² został ogrzany mniejszą nagrzewnicą Master BV 77 E o mocy 20 kW, do której także podłączono giętki przewód rozprowadzający ciepłe powietrze. Przewód wychodził na podest przez tylną ściankę namiotu.


 

nagrzewnice master na wospnagrzewnice master na wosp

Nagrzewnice pracowały praktycznie cały dzień - od godz. 9 rano do późnych godzin wieczornych, gdy zakończono imprezę. Podłączenie całej instalacji jak i jej demontaż trwał zaledwie 30 min. [...]


Ten sam system ogrzewania sceny został zastosowany także 11 listopada 2010 roku podczas obchodów imienin ulicy św. Marcin w Poznaniu.

Artykuł udostępniony za zgodą firmy Master Climate Solutions MCS Central Europe Sp. z o.o., www.masterheaters.pl

 

Przeczytaj także:


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu